اگر آقای رئیسی در انتخابات ۱۴۰۰ بیاید همه مشکلات حل می‌شود

به گزارش رکنا،احمدامیرآبادی فراهانی عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در برنامه دستخط حضور یافت. خاطرنشان می‌شود این قسمت از برنامه دستخط پیش از تأیید اعتبارنامه ۲ منتخب فریدن و صومعه‌سرا در مجلس ضبط شده است. بخش‌هایی از این این گفت‌وگو را می‌خوانید.
شما با این تجربه فکر می‌کنید برای ۱۴۰۰ نیرو‌های انقلاب باز می‌توانند دور هم جمع شوند یا تفرق خواهید داشت؟
یکی از مشکلات ما در مجموعه نیرو‌های انقلاب این است که یک شخصیت کاریزما که بتواند جمع کند در میدان نمی‌آید، اگر هم وجود داشته باشد. من اعتقاد دارم وجود دارد، ولی به میدان نمی‌آید.
چرا نمی‌آید؟
فکر می‌کنم نگرانی‌هایی هست که نگران است نتواند تمام‌کننده باشد در حالی که من اعتقاد دارم می‌تواند تمام‌کننده باشد. دوم اینکه دوستان ما در مجموعه جبهه انقلاب بیشتر روی بحث گفتمان دارند تاکید می‌کنند. در حالی که در گفتمان معمولاً سعی می‌کنند صفر و صدی ببینند و این خوب نیست. گفتمان را می‌توانیم غیر صفر و صدی بیینیم؛ بالاخره یکی ۹۰ است، یکی ۸۰ است و یکی هم زیر ۵۰ است. زیر ۵۰ را باید هل بدهیم و بالا بیاوریم، در داخل گفتمان بیاوریم. برخی هم فساد دارند، فساد مالی و اخلاقی دارند. این‌ها را اصلاً نمی‌توان قبول کرد.
من فکر می‌کنم برای ۱۴۰۰ اگر یک شخصیتی که بالاخره در تراز رئیس دولت جمهوری اسلامی و تراز انقلاب اسلامی باشد بیاید، نیرو‌های انقلاب دور او جمع می‌شوند. من فکر می‌کنم اگر آقای رئیسی بیاید همه مشکلات حل می‌شود.
این نظر شخصی شما است؟
بله.
برخی هم معتقد هستند الان یک کار بزرگ دست آقای رئیسی است.
من فکر می‌کنم آقای رئیسی می‌تواند افرادی را در قوه معرفی کند. الان خیلی پرونده‌هایی که در قوه قضائیه می‌رود، مستقیم و غیرمستقیم، با رفتار قوه مجریه مرتبط شده است. مثلاً سرقت از چیست؟ بیکاری، اشتغال، بزه‌های اجتماعی، طلاق و ... گیر طلاق در کجا است؟ گیر اصلی ...
بله؛ ولی الان مدیریت کشور هم خیلی سخت است.
قبول دارم، ولی واقعا اگر روحیه انقلابی و جهادی و بسیجی داشته باشیم، از خودمان بگذریم و پا روی هوای نفس بگذاریم، مطمئناً موفق خواهیم شد، این وعده الهی است. مگر غیر این بوده است. در این ۴۰ سال کجا‌ها با توکل به خدا جلو رفتیم و شکست خوردیم؟ وضع ما از زمان جنگ بدتر است؟ از زمان جنگ وضع ما بهتر است. توقعات مردم بالا رفته، سبک زندگی عوض شده، این را متوجه هستیم و ما هم در بین مردم هستیم.
من یک جلسه‌ای با رئیس ایران خودرو داشتم و گفتم چرا اینطور می‌کنید و به ما بگوئید جریان چیست؟ می‌گوید ابتدا از منابع انسانی شروع کنید. منابع انسانی حرف اصلی را در شرکت می‌زند یا نه. آنعهم در شرکتی که تخصصی است یعنی کار کاملاً از تخصص و علم و فناوری بیرون می‌آید. می‌گوید در این ده دوره مجلس قبل، فقط ۸ هزار نفر از کارمندان ایران خودرو را نماینده‌ها معرفی کردند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟