بیانیه سفارتخانه ریاض در واشنگتن : هرگونه تغییر در برجام به ضرر منطقه است

به گزارش رکنا، سفارتخانه عربستان سعودی در آمریکا بامداد امروز (جمعه به وقت تهران) در واکنش به برخی اخبار منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، اعلام کرد هرگونه تغییری در برجام، منافع ریاض و واشنگتن در کل منطقه را به خطر می‌اندازد.

به نوشته وبگاه «عرب‌نیوز»، صفحه توئیتری به نام @ArabiaNow اطلاعاتی را درباره روابط عربستان سعودی با آمریکا، حمایت مالی ریاض از کارزار انتخاباتی «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا و همچنین موضع این کشور درباره برجام منتشر کرده بود.

ساعاتی بعد کمپانی گرداننده این صفحه توئیتری اعلام کرد که هک شده و اطلاعات قرار گرفته نادرست است. سفارت ریاض در واشنگتن نیز با صدور بیانیه‌ای محتوای منتشر شده توسط این صفحه توئیتری را رد کرده و آن را شایعه خواند.

در این بیانیه چه آمده است؟

سفارتخانه عربستان سعودی در آمریکا در این بیانیه با هشدار درباره هرگونه تغییر در توافق هسته‌ای ایران، تصریح کرد: «تصمیمات و تحلیل‌های ترامپ درباره تحولات در خاورمیانه، به طور کامل با مواضع ریاض همخوانی دارد».

در ادامه این بیانیه آمده است: «هرگونه تغییری در این زمینه، مخصوصا برجام، که توانمندی هسته‌ای ایران را افزایش و تحریم‌ها را کاهش می‌دهد، منافع ریاض و واشنگتن را به خطر می‌اندازد».

به نوشته عرب‌نیوز، این بیانیه یک روز بعد از تصمیم کمیته جمهوری‌خواهان در کنگره آمریکا برای اعمال بسته تحریمی جدید علیه ایران صادر شده است.

این طرح ۱۱۱ صفحه‌ای در بخش ایران ده‌ها توصیه برای پیگیری سیاست‌های تحریمی علیه ایران و اعمال فشار بر تهران مطرح کرده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟