به گزارش رکنا، اسحاق جهانگیری امروز در گفت‌وگوی ویدئو کنفرانسی با مدیران استان گیلان و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به نگرانی کادر بهداشت و درمان استان گیلان مبنی بر افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا بعد از تعطیلات نوروز مصوبه‌ای را از فردا عملیاتی می‌کنیم تا طبق آن با اعمال محدودیت‌های بیشتر زنجیره انتقال ویروس قطع شود.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اقدامات موثر مانند بستن اماکن مذهبی جهت کنترل ویروس کرونا در کشور بیان کرد قرنطینه مردم در خانه و فعالیت جدی‌تر مسئولان و مدیران کشور و همچنین کادر درمانی در ریشه کنی ویروس کرونا موثر بوده و می‌توانیم در مدت زمان کوتاه تری این بیماری را در کشور مهار کنیم.

جهانگیری با بیان اینکه در ایام تعطیلات نوروز حجم سفر‌ها کاهش یافته است خاطرنشان کرد: منظور ما از سفر‌های ضروری مربوط به مسائل پزشکی و تهیه اقلام و مایحتاج زندگی می‌شود و مردم نباید برای دیدن اقوام و خانواده از خانه‌های خود خارج شوند. وی ضمن تشکر از زحمات و تلاش‌های شبانه‌روزی کادر درمانی استان گیلان عنوان داشت: پرستاران و پزشکان این روز‌ها در خط مقدم نبرد با ویروس کرونا هستند و باید دست تک‌تک این زحمتکشان را بوسید که با تمام وجود به بیماران خدمات می‌دهند.

معاون اول رئیس جمهور گفت: به‌دلیل شدت شیوع ویروس کرونا در استان گیلان نسبت به سایر استان‌های کشور کادر درمان این استان شهدای بیشتری را در این راه تقدیم کردند و از همین رو از تمام خانواده‌هایی که در این مدت صبورانه با ما همراهی کردند تشکر می‌کنم و امیدوارم با شهدای کربلا محشور شوند.

جهانگیری دستورالعمل مصوبه شورای عالی امنیت ملی مبنی بر پرداخت فوق‌العاده به کادر پزشکی و درمانی کشور را مورد اشاره قرار داد و عنوان داشت: این مصوبه را به سازمان برنامه و بودجه و وزارت بهداشت و درمان ابلاغ کردیم و اگرچه زحمات پزشکان و پرستاران ما با مادیات قابل جبران نیست، اما تا حد توان از آن‌ها قدردانی می‌کنیم.

او ضمن قدردانی از تلاش تمام مسئولان و مدیران و صبر و آگاهی مردم گیلان و همچنین تلاش‌های نیرو‌های نظامی و علمای این استان در روز‌های بحران تصریح کرد: رئیس سازمان برنامه و بودجه معین استان گیلان در مقابله با بیماری کروناست و مطالبات مطرح شده در جلسات را پیگیری می‌کند.

ارسلان زارع استاندار گیلان نیز با بیان اینکه جهت مقابله با کرونا اقداماتی نظیر ایجاد آزمایشگاه تشخیص تست کرونا، تولید ماسک، محلول ضدعفونی کننده و افزایش ۱۰ برابری ظرفیت تخت بیمارستانی انجام شده است اظهار داشت: امسال میزان مسافرت به گیلان در ایام تعطیلات نوروز بیش از ۸۰ درصد کاهش داشته و بیش از ۲ میلیون گیلانی نیز غربالگری و پایش سلامت شدند.

ارسلان سالاری رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز کمبود‌ها و تجهیزات پزشکی استان را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: با مساعدت و همکاری تمام مسئولان و مدیران و همچنین نیرو‌های نظامی و بخش خصوصی در حال حاضر استان گیلان با معضل کمبود تخت بیمارستانی مواجه نیست.

در این جلسه که معاونان وزیر راه و شهرسازی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، صنعت، معدن و تجارت و رییس سازمان برنامه و بودجه نیز حضور داشتند مقرر شد ۲۵۸ میلیارد تومان اعتبار به دانشگاه علوم پزشکی گیلان اختصاص یابد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟