به گزارش رکنا، مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا طی کنفرانسی خبری که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، مدعی شد که ایران به دنبال دست‌یابی به سلاح هسته‌ای است و جامعه بین‌الملل باید ضمن افزایش فشار علیه ایران، مانع دست یابی تهران به سلاح هسته‌ای شود.

پمپئو که به تازگی از سفر به افغانستان بازگشته، در ادامه سفر خود را «بسیار ناامیدکننده» توصیف کرد، اما گفت امیدوار است تا صلح به زودی در این کشور حاکم شود؛ کشوری که بیش از ۴۰ سال است درگیر جنگ است.

در حالی که طالبان و آمریکا اخیرا به توافق رسیده‌اند، سفر پمپئو به افغانستان برای کاستن تنش‌ها در این کشور بی‌نتیجه ماند. وی در این سفر با عبدالله عبدالله و همچنین اشرف غنی دیدار کرد؛ اما سفرش بی‌نتیجه ماند و بدون دست‌یابی به هرگونه توافقی مجبور به ترک این کشور شد.

وی در بخشی دیگر از اظهاراتش چین را به دروغ‌پراکنی و نشر اطلاعات غلط درباره ویروس کرونا متهم کرد و مدعی شد که واشنگتن حاضر است هر زمان با چین همکاری کند تا مانع شیوع بیشتر ویروس کرونا شود. پمپئو همچنین مدعی شد کشورهای عضو گروه جی-هفت نیز معتقدند که چین در اطلاع رسانی درباره ویروس کرونا خوب عمل نکرده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟