منابع نظامی در لیبی از کشته شدن سه نظامی ارتش ترکیه و مترجم سوری آن‌ها در حملات توپخانه‌ای نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی تحت فرماندهی خلیفه حفتر به بندر طرابلس خبر دادند.

از مدت‌ها قبل گمانه زنی‌های زیادی درباره حضور نظامی ترکیه در لیبی مطرح بود و رسانه‌ها مطالب زیادی در این خصوص می‌نوشتند تا اینکه موضع رسمی آنکارا در این زمینه اعلام شد.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه دیروز در جمع خبرنگاران گفت: «ترکیه با نیرو‌های آموزشی خود در آنجا (لیبی) حضور دارد.» ترکیه از نظامیان دولت مرکزی به ریاست فائز سراج حمایت می‌کند.

شبه‌نظامیان موسوم به ارتش ملی لیبی تحت فرماندهی ژنرال حفتر ماه‌هاست برای تسخیر طرابلس با نظامیان دولت مرکزی به ریاست فائز سراج در حال جنگ هستند. سازمان ملل دولت سراج را به‌ عنوان تنها قدرت سیاسی مشروع در لیبی به رسمیت می‌شناسد.

لیبی از سال ۲۰۱۱ درگیر یک نبرد داخلی میان دو قدرت یکی مستقر در شرق این کشور به فرماندهی خلیفه حفتر و دیگری دولت وفاق ملی در مرکز آن یعنی طرابلس است.

شبکه تلویزیونی الحدث همچنین در خبری دیگر ادعا کرد یک نظامی ترکیه‌ای در حملات توپخانه‌ای ارتش سوریه در شمال این کشور کشته شد.

عملیات ارتش سوریه و گروه‌های مقاومت برای پاکسازی استان ادلب، آخرین مقر تروریست‌ها در این کشور، از چندی پیش آغاز شده است. همزمان با پیشروی گسترده ارتش سوریه، ترکیه نیرو‌های بیشتری به ادلب اعزام کرده و ضمن تهدید ارتش سوریه، خواستار توقف فوری عملیات نیرو‌های سوری در ادلب شده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟