به گزارش رکنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی در درس خارج فقه در مسجد اعظم با بیان این مطلب گفت: اگر مردم در این دو روز تاریخی حضور پررنگی نداشته باشند باعث می‌شود دشمن تحریم بیشتری به کشور وارد کند.

وی با بیان اینکه نباید به دشمن اجازه داد فشار بیشتری به کشور وارد کند افزود: اگر مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات حضور پرشوری داشته باشند باعث ناراحتی و شکست خواهند شد.

این مرجع تقلید با بیان اینکه قهر با انتخابات و راهپیمایی حرکتی عاقلانه نیست گفت: بیشتر از چهل سال است دشمنان علیه ملت و نظام ما توطئه می‌کنند، اما به حول قوه الهی در تمام آن‌ها شکست خورده اند.

آیت الله مکارم شیرازی در پایان با امیدواری از بهبود اوضاع کشور گفت: امیدواریم و مطمئن هستیم آینده به این صورت باقی نمی‌ماند و گره از مشکلات مردم باز می‌شود.

آیت الله حسین نوری همدانی هم صبح امروز در درس خارج فقه در مسجد اعظم قم گفت: مردم ایران اسلامی در ۲۲ بهمن امسال هم همانند سال‌های گذشته با حضور پرشور خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن، پشتیبانی و حمایت خود از انقلاب اسلامی و وحدت و اتحاد خود را به جهانیان اعلام خواهند کرد عظمت اسلام را به نمایش خواهند گذاشت.

این مرجع تقلید ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران هر سال نسبت به سال قبل پیشرفت‌های خوبی در حوزه‌های مختلف داشته است و نظام اسلامی ما یک نظام ولایی و قرآنی است که روز به روز در حال پیشرفت است.

وی گفت: درست است که از لحاظ اقتصادی و معیشتی مردم دچار مشکلاتی هستند، اما حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن تجلی وحدت فکر و اندیشه ما است.

آیت الله عبدالله جوادی آملی هم صبح امروز در درس خارج فقه گفت: همه ما در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت می‌کنیم و این را حق خود می‌دانیم.

وی با بیان اینکه در راهپیمایی امسال شعار‌ها به دو بخش تقسیم می‌شود افزود: بخشی از شعار‌ها در این راهپیمایی همان شعار‌های اوایل انقلاب یعنی خداباوری و دین باوری است.

این مرجع تقلید به وجود برخی مشکلات اقتصادی در جامعه اشاره کرد و گفت: بخش دیگر شعار‌های ۲۲ بهمن معطوف به فساد ستیزی است که باید در مردم و مسئولان نهادینه شود.

وی دیانت مردم را در کنار معیشت آنان دانست و افزود: اگر خواهان حکومت اسلامی هستیم باید به اقتصاد مردم رسیدگی و معیشت آنان درست شود.

آیت الله جوادی آملی همچنین مطالبات مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن را برپایی حکومت اسلامی و مقابله با غارتگران بیت المال دانست و گفت: در این راهپیمایی باید به مسئولان متذکر شد که در خدمت مردم و رونق تولید در کشور باشند.

وی افزود: در نظام اسلامی ما افراد صالح و درستکار بسیاری وجود دارد، اما باید با همان عده معدودی که فساد می‌کنند برخورد شود.

آیت الله سید محمدعلی علوی گرگانی هم با صدور پیامی از مردم فهیم و قدرشناس ایران اسلامی خواست در راهپیمایی ۲۲ بهمن حضوری پرشور و به یاد ماندنی داشته باشند.

در بخشی از پیام این مرجع تقلید آمده است: ملت شریف ایران شرایط حساسی را پشت سر میگذارند از یک طرف نقشه‌های شوم استکبار و شهادت سردار رشید اسلام موجب جریحه دار شدن قلب ملت شد و از طرفی در آستانه انتخابات مهم مجلس شورای اسلامی و میان دوره‌ای مجلس خبرگان هستیم، در این شرایط، رسانه‌های استکباری با سیاه نمایی اوضاع داخلی مملکت سعی در سست کردن ملت ایران دارند تا آن‌ها را از حضور در صحنه‌های متعدد انقلاب بازدارند.

در بخش دیگری از این پیام آمده است: لکن این ملت، همانند همیشه هیچ گاه حاضر به معامله استقلال و عزت ملی و هدردادن خون شهدا نخواهند بود، لذا در روز ۲۲ بهمن نیز با حضور آگاهانه خود به دشمنان ملت میفهماند که علیرغم برخی کاستی‌ها و کم توجهی‌ها بر استقلال و عزت خود پافشاری خواهند نمود و با آرمان‌های امام راحل و مقام معظم رهبری بیعت مجدد خواهند کرد.

این مرجع تقلید در پایان ابراز امیدواری کرده است: مسئولین مملکتی با ارج نهادن به نجابت و ایمان ملت شریف ایران هرچه بیشتر تلاش خود را مضاعف کرده و برای رفع گرانی و نابسامانی‌های موجود و مبارزه با فساد و رانت خواری اقدامات جدی تری داشته باشند و مردم نیز با حضور خود موجب تقویت استقلال و عزت خواهی ملت شوند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟