وب‌سایت آژانس امنیت پرواز اروپا در بیانیه‌ای اعلام کرد در جلسه‌ای که روز گذشته (۲۸ ژانویه ۲۰۲۰) گروه ارزیاب خطر آژانس امنیت پرواز اروپا تشکیل داد تا جدیدترین اطلاعات مربوط به امنیت و ایمنی پرواز‌های مسافرتی بر فراز ایران و عراق را بررسی کند ممنوعیت پرواز از آسمان ایران و عراق برداشته شد.

در ادامه این بیانیه آمده است: نتیجه این جلسه آن شد که توصیه‌هایی که از سوی این آژانس در هشتم ژانویه ۲۰۲۰ مبنی بر ممنوعیت همه پرواز‌ها بر فراز عراق و همچنین هشداری که در یازدهم ژانویه ۲۰۲۰ در خصوص ممنوعیت پرواز بر فراز ایران صادر شد و به عنوان یک اقدام احتیاطی بود لغو گردید.

در این بیانیه همچنین آمده است: بر اساس آخرین اطلاعات، پرواز‌ها در آسمان عراق تنها در دو کریدوری که مشخص شده ممکن می‌باشد و در آسمان ایران نیز نباید پروازی پایین‌تر از ۲۵ هزار پایی صورت بگیرد.

به دنبال حادثه سقوط یک فروند هواپیمای مسافربری اوکراین در نزدیک فرودگاه امام خمینی که منجر به جان باختن تمامی سرنشینان آن شد آژانس امنیت پرواز اروپا عبور کلیه هواپیما‌های خطوط هوایی اروپا را از آسمان ایران ممنوع کرده بود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟