به گزارش رکنا، «محمدرضا بادامچی»، عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی، با اشاره به سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین گفت: در مسائل فناوری امکان وقوع اشتباه وجود دارد. ملت و نمایندگان از نظام جمهوری اسلامی توقع داشتند که در اولین فرصت، اعتراف می‌کردند و واقعیت‌ها را می‌گفتند.

او افزود: اطلاع‌رسانی به موقع انتظاری از طرف ملت بود. لذا حاشیه‌پردازی‌ها و صحبت‌هایی که دروغ تلقی می‌شود برای سیستم اسلامی مناسب و خوب نیست.

بادامچی با بیان اینکه «در رابطه با این قضیه شبهه انگاری اتفاق افتاد» تصریح کرد: باید حرف درست را به مردم می‌گفتند و در گفتن حقیقت، ترس از کسی نداشته باشند. در واقع مسئولین حرف درست را نمی‌گویند، اجازه می‌دهند سایرین با دلایل و قاطعیت واقعیت را بگویند و تازه آن وقت مجبور می‌‌شوند ضمن اعتراف به اشتباه، حقیقت را بگویند.

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به اینکه «چنین شرایطی انتظار مردم برای گفتن واقعیت‌ها، را برآورده نمی‌کند» ادامه داد: این توقعِ مردم هنوز جبران نشده است و مسئولین باید بیشتر به مردم نزدیک شوند و دلایلی که براساس آنها نتواستند حقایق را بگویند، توضیح دهند.

بادامچی در رابطه با راه‌حل بازسازی اعتماد مردم خاطرنشان کرد: کار مشکلی پیش روی تصمیم‌گیران است و باید تلاش کنند که اتفاقاتی از این قبیل، تکرار نشود.

منبع: برنا

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟