به گزارش رکنا، به نقل از وزارت امور خارجه، وزیر امور خارجه در پیام هایی جداگانه خطاب به آقای محمد جواد رسولی محلاتی سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران در بلغارستان و همچنین حجت الاسلام و المسلمین ناطق نوری، حجت الاسلام و المسلمین شهیدی، دکتر عباس آخوندی و بیت مرحوم آیت الله محمد هاشم رسولی محلاتی درگذشت این استاد حوزه و دانشگاه و از یاران صدیق و همراه امام و رهبری را تسلیت گفت.

دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه در پیام هایی جداگانه خطاب به آقای محمد جواد رسولی محلاتی سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران در بلغارستان و همچنین حجت الاسلام و المسلمین ناطق نوری، حجت الاسلام و المسلمین شهیدی، دکتر عباس آخوندی و بیت مرحوم آیت الله محمد هاشم رسولی محلاتی درگذشت این استاد حوزه و دانشگاه و از یاران صدیق و همراه امام و رهبری را تسلیت گفت و از خداوند متعال برای ایشان شادی روح و علو درجات و برای بازماندگان صبر و اجرا مسئلت کرد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

 

 

 

 

ظریف درگذشت آیت الله رسولی محلاتی را تسلیت گفتبه گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، محمد جواد ظریف در پیام‌هایی جداگانه خطاب به آقای محمد جواد رسولی محلاتی سفیر ایران در بلغارستان و همچنین حجت الاسلام و المسلمین ناطق نوری، حجت الاسلام و المسلمین شهیدی، عباس آخوندی و بیت مرحوم آیت الله محمد هاشم رسولی محلاتی، درگذشت این استاد حوزه و دانشگاه و از یاران صدیق و همراه امام و رهبری را تسلیت گفت و از خداوند متعال برای ایشان شادی روح و علو درجات و برای بازماندگان صبر و اجرا مسئلت کرد.

به گزارش میزان، آیت الله سیدهاشم رسولی محلاتی که مسئول وجوهات و مسائل شرعی دفتر مقام معظم رهبری بود، شامگاه (۱۹دی) دعوت حق را لبیک گفت. این مرحوم، عضو بیت امام راحل (ره) و بیت مقام معظم رهبری و مولف، مورخ و پژوهشگر برجسته شیعه و مولف بیش از ۱۰۰عنوان کتاب در حوزه قرآنی و تاریخ تشیع بود.

آیت الله رسولی محلاتی همچنین از سال ۱۳۷۲ تا ۱۳۸۲ نخستین رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه بوده‌است. آیت الله رسولی نمایندگی استان تهران را در دومین دوره مجلس خبرگان رهبری بر عهده داشت و سال‌ها نماینده، ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بود و در در دانشگاه‌های امام صادق (ع) و دانشکدهٔ الهیات دانشگاه تهران نیز کرسی تاریخ اسلام را برعهده داشت.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟