به گزارش رکنا، داوطلبین از ساعت مقرر مقابل درب تالار وزارت کشور صف بسته و به نوبت وارد سالن انتظار شدند.

امسال وزارت کشور دو سالن را برای گذراندن فرایند ثبت‌نام در نظر گرفته است.

سالن اول دارای ۱۲ میز کاربری است. نماینده هیات نظارت و کارشناسان تحویل مدارک نیز در این سالن حضور دارند.

۲۶ میز کاربری دیگر از مجموع ۳۸ میز کاربری در طبقه دوم قرار دارد. در این سالن نیز کارشناسان تحویل مدارک و هیات نظارت هم حضور دارند.

دور تا دور دو سالن با بنرهای پوشیده شده که در آن از عکس‌های انتخابات ادوار گذشته استفاده شده است. در جلوی یکی از همین بنرها تریبونی برای مصاحبه مسئولان ستاد انتخابات کشور و کاندیداها قرار داده شده است.

ثبت‌نام ۵۵۰ داوطلب انتخابات مجلس تا ساعت ۱۴

سیداسماعیل موسوی سخنگوی ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران در مورد تعداد ثبت نام کنندگان برای حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: تعداد ثبت‌نام‌کنندگان جهت حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی تا ساعت ۱۴ امروز بیش از ۵۵۰ نفر بوده است.

حاجی‌بابایی: دور قبل سی و چند میلیون هزینه کردم

حمیدرضا حاجی‌بابایی نماینده فعلی مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با حضور در فرمانداری همدان از حوزه انتخابیه همدان، فامنین و قهاوند ثبت نام کرد. او نخستین فردی بود که در فرمانداری به عنوان کاندیدا کار ثبت نام خود را انجام داد.

حاجی‌بابایی در پاسخ به این سوال که بفرمایید هزینه انتخاباتی خود را از کجا تأمین می‌کنید؟ گفت: این هزینه شخصی است، در چند دوره‌ای که در همدان کاندیدا بودم افراد ناظر می‌دانند که در انتخابات هزینه قابل توجهی نداشتم.

وی در جواب به این درخواست که هزینه را شفاف اعلام کنید گفت: در دوره گذشته حدود سی و چند میلیون تومان هزینه کردم که آن هم اجتناب‌ناپذیر بود، برای این دوره هم هزینه خاصی پیش‌بینی نکردیم مگر در همین مقدوراتی که وجود دارد.

نبویان از تهران ثبت نام کرد

سید محمود نبویان نماینده مردم تهران در دور پیشین مجلس شورای اسلامی نیز با حضور در فرمانداری تهران برای شرکت در انتخابات دور یازدهم مجلس شورای اسلامی ثبت نام کرد.

ثبت نام محمود بهمنی از ساوجبلاغ

محمود بهمنی نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس شورای اسلامی و رییس اسبق بانک‌مرکزی با حضور در فرمانداری ساوجبلاغ در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام کرد.

ثبت نام علیجانی و قدیری ابیانه

درادامه فرآیند ثبت نام داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی، محسن علیجانی نماینده تهران در دور دهم مجلس و محمدحسن قدیری ابیانه سفیر اسبق ایران در استرالیا و مکزیک با حضور در وزارت کشور برای شرکت در انتخابات مجلس ثبت نام کردند.

دشمنان ما در انتخابات از لیست اصلاح‌طلبان حمایت کردند

قدیری ابیانه پس از نام‌نویسی گفت: من نامزد شدم؛ اگر در لیست ولایت‌مدارن قرار گرفتم ادامه می دهم؛ اگر نباشم به نفع این لیست کناره‌گیری می کنم و من هیچ لابی با هیچ گروهی نداشتم.

وی در مورد ضعف مجلس فعلی بیان داشت: یک تعدادی از نمایندگان فعلی با فریب، پول خرج کردن و حمایت بیگانگان وارد مجلس شدند. ما می‌دانیم در انتخابات ریاست جمهوری و مجلس، دشمنان ما از لیست اصلاح‌طلبان حمایت کردند و حضرت امام نیز فرمودند که اگر دیدید بیگانگان از کسی حمایت می کنند بدانید آن مسیر اشتباه است.

این داوطلب شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: اینها خیلی فریب‌کاری کردند و خیلی از مردم نیز از رایشان پشیمان هستند. امیدواریم این اتفاقات برای مردم تجربه شود تا در انتخاب درست دقت کنند و فریب تبلیغات دروغین را نخورند.

حجت الاسلام سید محمد سادات ابراهیمی نماینده دوره های هشتم و نهم با حضور در وزارت کشور نام خود را در فهرست داوطلبان انتخابات مجلس یازدهم ثبت کرد .

وی گفت: در این دوره از شوشتر نامزد انتخابات خواهم شد و مستقل می آیم، البته در دوره هشتم مجلس در فراکسیون رهروان ولایت و در دوره نهم در فراکسیون اصولگرایان بوده ام.

این نماینده مردم تهران در مجلس که ارتباط و تعامل خوبی هم با محمد رضا عارف رئیس فراکسیون امید و رئیس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان دارد درخصوص حضور عارف در این دوره از انتخابات گفت: بنده اطلاعی ندارم و خود او(عارف) باید در این زمینه پاسخگو باشد.

بر اساس مشاهدات و نه آمارهای رسمی می‌توان گفت که میزان حضور مردان در ستاد انتخابات وزارت کشور برای ثبت نام حداقل در ساعات اولیه اولین روز بیش از زنان است.

در میان زنان حضور یافته خانه‌دار، استاد دانشگاه، معلم آموزش و پرورش، کارمند اداری دیده می شود.

مردانی نیز با مشاغلی همچون کارمند بانک، راننده تاکسی اینترنتی، وکیل، وارد کننده لوازم آرایشی و... حضور داشتند که معتقد بودند می‌توانند از حوزه های انتخابیه تهران و شهرستان وارد مجلس شورای اسلامی شوند.

تا پیش از ظهر سه نفر معمم برای ثبت نام در انتخابات در ستاد انتخابات کشور حضور یافتند و مراحل ثبت نام خود را تکمیل کردند.

میزان استقبال در اولین ساعات ثبت نام انتخابات به نحوی بوده که میزهای کاربری ثبت‌نام بعضا خالی بوده است.

پیش از ظهر اولین روز ثبت نام و در شرایطی که عکاسان ، خبرنگاران و تصویر برداران در سالن ستاد انتخابات کشور منتظر ورود مقام مسئول یا چهره شناخته شده‌ای بودند، اما به جز دو چهره سیاسی تمام متقاضیان ثبت‌نام را شهروندان عادی تشکیل می‌دادند شهروندانی که عقیده داشتند بهتر از سیاستمداران شناسنامه دار توانایی اداره کشور از روی صندلی های مجلس را دارند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟