به گزارش رکنا، نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: هنگامی که این خبرنگار واشنگتن پست در ایران زندانی بود، از وی خواستند بعد از آزادی حقیقت را به دیگران بگوید اما همان زمان گفت که حقیقت را قبول دارم ولی زمانی که به آمریکا بروم، آدم آنها هستم و آنچه آنها می‌خواهند را باید بگویم.

وی افزود: متاسفانه قاضی فدرال همان خواسته هیات حاکمه آمریکا را مطرح می‌کند البته آمریکایی‌ها از این اقدامات فرسایشی در حوزه پولی و بانکی زیاد انجام دادند. نزدیک به 24پرونده از این نوع علیه جمهوری اسلامی ایران تهیه کردند و به موجب آنها طلب خسارت کردند

قوه قضاییه پیگیر پرونده‌سازی علیه آمریکا برای جبران خسارات است

کریمی قدوسی تاکید کرد: دولت جمهوری اسلامی ایران باید مراقبت کنند تا دولت آمریکا با طرح دعاوی به اموال ایران دست درازی کند. زیرا آنها از هر راهی به دنبال مصادره اموال ایران هستند. به عنوان مثال دولت آمریکا مدعی است به دلیل کنسل شدن اردوی دانشجویان آمریکایی به بیروت زمانی که جنگ 33روزه شروع شده بود، ایران باید به دانشگاه آمریکایی خسارت دهد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی معتقد است: ایران برای اقدام مقابله‌ای با دولت آمریکا دست برتری دارد بنابراین باید خساراتی که به ما وارد کردند را فهرست کنیم. البته قوه قضاییه کارهایی را شروع کرده اما خیلی کُند است، متاسفانه وزارت امور خارجه و ریاست جمهوری در حوزه حقوق بین الملل کم‌کاری کردند.

منبع: افکار نیوز/برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟