به گزارش رکنا، حمید ملانوری دبیر کمیسیون ماده 10 احزاب در نشست خبری صبح امروز (چهارشنبه) با اشاره به نشست امروز این کمیسیون گفت: در جلسه امروز موضوع اول بحث استقرار و حضور نمایندگان جدید احزاب در کمیسیون ماده 10 بود که با توجه به تأیید نتیجه انتخابات آقای حشمتیان و آقای تبرایی به عنوان نماینده احزاب ملی و استانی به عضویت کمیسیون ماده 10 درآمدند.

ملانوری که مدیرکلی سیاسی وزارت کشور را نیز برعهده دارد، درباره مکان‌هایی برای تجمعات اعتراضی گفت: مرجع رسیدگی به درخواست تجمعات اعتراضی بر اساس قانون کمیسیون ماده 10 است که در این رابطه تصویب نامه وزارت کشور برای تعیین مکان تجمع موجود است که توسط دیوان عدالت رد شده است، علاوه بر این بر اساس ماده 11 تصویب نامه هیات وزیران، مسئولیت امنیت تجمع‌ها بر عهده نیروی انتظامی است و طبق تبصره این ماده شورای تامین محل‌های مناسبی را برای تجمع باید تعیین کند و سعی شود تجمع‌ها در این محل برگزار شود. اما این تبصره نافی این نیست که در جای دیگر تجمع برگزار نشود چرا که در ادامه این تبصره آمده می‌توان در جای دیگر هم تجمع برگزار کرد.

وی افزود: در سال گذشته بیش از 300 تجمع حزبی داشتیم که با همکاری دستگاه های مختلف به شکل مسالمت آمیز و بدون هیچگونه حاشیه برگزار و خاتمه پیدا کرده است. در همین راستا کمیسیون ماده 10 همچنان پذیرای درخواست برگزاری راهپیمایی قانونی است.

ملانوری خاطرنشان کرد: براساس مصوبه کمیسیون ماده 10 برای تسریع در صدور مجوزها به استانداری‌های سراسر کشور تفویض اختیار شده تا آنجا موضوع را بررسی و نظر خود را به کمیسیون اعلام کنند.

دبیر کمیسیون ماده 10 احزاب با اشاره به دیگر دستور کارهای جلسه امروز این کمیسیون ادامه داد: بحث صلاحیت دو نفر از دبیر کل‌های احزاب که یکی از آنها دبیر کل حزب ملی و دیگری دبیر کل حزبی استانی است، مورد بررسی قرار گرفت که با توجه به غیرقانونی بودن فعالیت این دبیران کل مقرر شد با دعوت از نمایندگان این دو حزب از آنها درباره این فعالیت‌ها توضیحاتی خواسته شود، اگر توضیحات آنها موجه نباشد، اسامی این دو دبیرکل به عنوان متخلف اعلام رسانه‌ای می‌شود.

ملانوری گفت: همچنین در جلسه امروز بحث بررسی مرامنامه و اساسنامه حزب کارگزاران سازندگی موضوع دیگری بود که در دستور کار جلسه امروز قرار گرفت که با اصلاحاتی جزئی مورد تایید اعضا قرار گرفت.

منبع: تسنیم/برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟