به گزارش رکنا، «ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی گروه طالبان دقایقی پیش با انتشار توئیتی اعلام کرد ساعاتی پیش محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در تهران با «ملا عبدالغنی برادر» و سایر اعضای دفتر سیاسی طالبان دیدار کرده است.

این دومین سفر اعضای دفتر سیاسی طالبان به تهران پس از توقف مذاکرات صلح میان این گروه و آمریکاست.

این دیدار در ادامه تلاش‌های ایران برای بازگشت صلح و ثبات به افغانستان و دیدار‌های مسؤولان و نماینده ویژه وزیر امور خارجه با مقامات مختلف افغانستان از جمله رئیس جمهور، رئیس هیأت اجرایی، هیأت صلح، رهبران جهادی و شخصیت‌های موثر و تاثیرگذار در تحولات افغانستان انجام شده است.

هدف از این دیدار نیز ترغیب طرف‌های افغان به گفتگو‌های بین افغانستانی و تشویق به یافتن راه حل مسائل از طریق گفتگو و حمایت از همه نیرو‌های افغانستانی برای یافتن فصل مشترک همکاری در بیرون رفتن نیرو‌های خارجی از این کشور و امنیت افغانستان پس از خروج نیرو‌های خارجی بوده است.

در این دیدار آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای کمک به شکل گیری و تقویت گفتگو‌ها بین افغان‌ها با مشارکت دولت و تمام نیرو‌های موثر سیاسی اعلام شد.

وزیر خارجه ایران همچنین بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای گسترش همکاری‌های اقتصادی و فرهنگی با افغانستان بر اساس منافع مشترک همسایگی تاکید کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو/برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟