به گزارش رکنا، حجت‌السلام و المسلمین «علی یونسی» در حاشیه سفر کاروان تدبیر و امید به استان یزد با حضور در همایش اقلیت‌های دینی این استان، با بیان این که من شخصا جامعه زرتشتیان را دوست دارم، اظهار کرد: من شخصا مطالبات زرتشتیان استان یزد که همگی به حق هستند را پیگیری می‌کنم و امیدوارم بتوانم نتایج خوبی در این خصوص بگیرم.

وی انتظارات زرتشتیان را مطالبات ملی و مدنی دانست و افزود: انتظارات مطرح شده از سوی جامعه زرتشتیان یزد منطقی و هیچ ربطی به دین و مذهب مسلمان و زرتشتیان ندارد.

دستیار ویژه رییس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی، فرهنگ ایرانی را فرهنگ خداپرستی، پایداری، استقامت، صلح، آشتی و انسان دوستی عنوان کرد و گفت: ملت ایران همیشه یزدان پرست و تابع دوستی و صلح بوده‌اند.

حجت السلام یونسی با بیان این که «خداپرستی» و «عشق به ایران» محور اصلی وحدت ملت همیشه بیدار ایران است، تصریح کرد: اخلاق و انسان مداری مهمترین هدف پیامبران بوده و ما باید تابع این باور ارزشمند باشیم.

این مسئول با اشاره به این که اصول مذهب و دین مقابل تعصب نابجاست، گفت: تعصب که همیشه در کمین پیروان ادیان مختلف است، در جای خود یک بیماری بوده و در برخی مواقع رنگ دین به خود می‌گیرد و با تنگ نظری عامل بسیاری از ناملایمتی‌ها در جامعه مدنی می‌شود.

دستیار ویژه رییس جمور در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که برخی از سنت ها و آیین‌های دینی در عصرهای مختلف و متناسب با شرایط زمانی ایجاد شدند، خاطرنشان کرد: متأسفانه از دیرباز تاکنون تعصبات نابجا در بزرگداشت آیین های دینی منشأ بسیاری از چالش‌هایی اجتماعی و فرهنگی بوده است.

وی افزود: امروز ایران اسلامی به دوستی، توسعه، شغل پایدار، رفاه و امنیت نیاز دارد و این مهم در سایه همبستگی ادیان و سلایق مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی محقق می شود.

این مسئول با بیان این که مردم ایران با خود و آیین‌های دینی هیچ مشکلی ندارند، خاطرنشان کرد: پیروان ادیان مختلف به شرط قبول اساس نظام جمهوری اسلامی ایران در اقلیت نیستند و به واسطه ایرانی بودن همه ما در اکثریت هستیم.

یونسی انتخاب سپنا نیکنام و اختیاری به عنوان نمایندگی مردم در شورای اسلامی شهر یزد و مجلس شورای اسلامی را نماد همبستگی و وحدت ملی مسلمانان و زرتشتیان دانست و بیان کرد: زرتشتیان میراث داران فرهنگ و ارزش های ایرانی هستند و باید مورد حمایت قرار گیرند.

دستیار ویژه رییس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی با بیان این که تمام جشن‌هایی که نماد فرهنگ ایرانی است باید حراست شوند، گفت: جشن سده به عنوان یکی از نمادهای ایرانی باید حفظ شود.

وی حراست از زبان فارسی به عنوان یکی از مهمترین سرمایه های ایرانیان در جهان را از جمله مهم‌ترین رسالت مسئولان و دست اندرکاران مرتبط دانست و خاطرنشان کرد: مقاومت ایرانی ها در برابر مستکبران جهان به واسطه حراست از فرهنگ و ارزش های ایرانی تقویت می‌شود.

این مسئول ایجاد تفرقه بین ادیان و اقوام مختلف ایرانی را ادبیات دشمنان این نظام دانست و بیان کرد: ملت ایران فارغ از هر دین و قومیت باید با حفظ اصالت حامی ارزش‌های فرهنگی و اجتماعی خود باشند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟