به گزارش رکنا، جمال عرف صبح امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان همدان، با اشاره به اهمیت مسئله انتخابات بیان کرد: الحمدالله تا به امروز استان ها عموما آمادگی کاملی برای برگزاری انتخابات پرشور در چارچوبی که نظام جمهوری اسلامی تعبیه کرده را دارا هستند و هدف آنها برگزاری انتخاباتی پرشور و حداکثری در چهار رکن مشارکت، سلامت، رقابت و امنیت است.

وی به سفر های استانی خود اشاره کرد و گفت: همدان بیستمین استانی است که به عنوان رئیس ستاد انتخابات به آنجا می رویم تا از نزدیک میزان آمادگی استان را در امر انتخابات ارزیابی کنیم. از نظر بحث های مربوط به وزارت کشور تقریبا به روز هستیم و طبق برنامه های زمانبندی شده از دهم آذرماه ثبت نام آغاز خواهد شد و عملا انتخابات از این روز برای ما شروع می شود.

رئیس ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه مشارکت امسال ترجمه بین المللی خواهد داشت، اظهار کرد: باید بدانیم هر مقدار که بتوانیم مشارکت را افزایش دهیم همان مقدار نیز توطئه هایی که دیگران برای ما تدوین کرده اند، خنثی خواهد شد. وزارت کشور مجری انتخابات کشور است اما سایر دستگاه ها نیز باید به این مجری کمک کنند تا این پروژه ملی به درستی انجام شود.

وی با بیان اینکه تلقی ما از نمایندگان ولی فقیه این است که همانند پدر در استان ها حضور دارند، خاطر نشان کرد: عوامل متعددی در مشارکت مردم تأثیر دارد اما یکی از عواملی که اجماع نسبی وجود دارد این است که عرصه رقابت جدی در انتخابات وجود داشته باشد.

عرف ادامه داد: باید بستری را ایجاد کنیم تا همه کسانی که این علایق و سلایق را دارا هستند و ذیل قانون فعالیت می کنند بتوانند وارد عرصه رقابت شوند و این به گرم شدن فضای انتخابات کمک خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه وزیر کشور در تمام جلسات تأکید بر این عبارت دارد که "قانون ولاغیر" بیان کرد: همه ما موظف به اجرای قانون هستیم بنابراین وزارت کشور به عنوان مجری قانون انتخابات خودش را موظف می داند تا به آنچه در قانون است، عمل کند.

رئیس ستاد انتخابات کشور در ادامه با بیان اینکه سال ۹۸ با حوادث متنوعی آغاز شد، اظهار کرد: در آغاز سال موضوع سیل را داشتیم که بسیاری از مناطق کشور درگیر آن بودند و پس از آن بحث تحریم ها به وجود آمد و در ادامه مراسم بزرگ اربعین حسینی(ع) را داشتیم که بحمدالله به خوبی مدیربت شد و در انتهای سال نیز انتخابات را در پیش رو خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه دولت امسال سال پر کاری را پیش رو داشته است و وزارت کشور به عنوان پیشانی مدیریت و هماهنگی موضوعات نقش اصلی را ایفا می کند، به وقوع سیل در ابتدای سال ۹۸ اشاره کرد و یادآور شد: در هر کشور اگر سیل با این وسعت می آمد کل سازمان و مدیریت را به هم می زد اما به فضل خدا در جمهوری اسلامی با حضور همه نیروها و دستگاه و هدایت های رهبر معظم انقلاب و تأکیدات ریاست جمهوری و پای کار آمدن وزارت کشور و استانداران تا امروز مدیریت بسیار خوبی نسبت به سیل صورت گرفته است. همین مسئله را نیز در زمینه اربعین حسینی داشتیم که حدود سه و نیم میلیون نفر زائر با کمترین حادثه به سلامت به کشور عراق رفتند و به کشور برگشتند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟