رقیب هم‌حزبی رئیس‌جمهوری آمریکا او را فردی خائن توصیف کرد و گفت اطلاعات کافی برای رأی دادن به استیضاح او وجود دارد.

«جو والش» رقیب هم‌حزبی «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا، او را «خائن» و «مستحق استیضاح» دانست.

به نوشته پایگاه اینترنتی «بریتبارت»، والش در گفت‌وگو با «سی‌ان‌ان» گفت: «رئیس‌جمهوری مستحق استیضاح است. هیچ فردی از کاخ سفید یا افراد عالی‌رتبه کاخ سفید امروز در این برنامه حضور ندارند زیرا چیزی برای دفاع وجود ندارد. این رئیس‌جمهوری این هفته بار دیگر به کشورمان خیانت Cheat کرد.»

والش با اشاره به درخواست ترامپ Trump از چین برای کمک به تحقیقات علیه «جو بایدن» نامزد دموکرات انتخابات ۲۰۲۰ گفت: «اگر من در تحقیقات کنگره بودم و قرار بود به تحقیقات رأی دهم، اکنون به قدر کافی اطلاعات داریم که به استیضاح این رئیس‌جمهوری رأی دهیم. او این هفته بر روی چمن کاخ سفید ایستاد و به دو دولت خارجی دیگر گفت در انتخابات ما مداخله کنند. این خود به تنهایی قابل استیضاح است.»

والش ادامه داد: «شاید لحنم تند باشد ولی عمداً می‌خواهم بگویم دونالد ترامپ یک خائن است. اکنون می‌دانم صحبت‌های زیادی درباره خیانت وجود دارد. مردم از هر دو طرف (حزب) در خصوص استفاده از کلمه خیانت وظیفه‌نشناسی کرده‌اند. من این رئیس‌جمهوری را متهم به خیانت نمی‌کنم. بنیان‌گذاران [کشور] ما درخصوص این‌که خیانت شامل چه چیزهایی است کاملاً دقیق بوده‌اند. اما اگر به فرد خائن با تعریف گسترده‌تری نگاه کنید، این رئیس‌جمهوری این هفته دوباره به کشورمان خیانت کرد و این اولین باری نیست که او این کار را کرده است. مرا ببخشید. نمی‌دانم که باید به‌طور تدریجی پیش برویم. این رئیس‌جمهوری باید بر درست بر اساس آنچه خودش گفته است استیضاح شود و بهتر است جمهوری‌خواه‌ها از آن حمایت کنند.»

چندی پیش یک مقام اطلاعاتی سابق آمریکا افشا کرد که ترامپ از «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهوری اوکراین درخواست کرده است به او کمک کند تا «جو بایدن» رقیب انتخاباتی وی در سال ۲۰۲۰ را از میدان به در کند.

این اتهامات موجب شد «نانسی پلوسی»، رئیس‌ مجلس نمایندگان آمریکا روز ۳ مهرماه رسماً آغاز تحقیقات برای استیضاح رئیس‌جمهوری این کشور را به دلیل مسائل مطرح‌ شده در ارتباط با گفت‌وگوی تلفنی ترامپ با رئیس‌جمهوری اوکراین را اعلام کرد.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟