کورنل فروتا، مدیر کل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی امروز دوشنبه گفت روند راستی‌آزمایی تعهدات برجامی ایران همچنان ادامه دارد و من در سفر به تهران در جریان فعالیت‌های ایران در زمینه تحقیق و توسعه قرار گرفتم.

وی که در ابتدای نشست شورای حکام آژانس صحبت می‌کرد، همچنین گفت ایران باید بدون درنگ به سؤالات این نهاد در زمینه همکاری‌های پادمانی پاسخ دهد.

وی در بیانیه‌ای تاکید کرد: در سفر به تهران، با مقام‌های ایرانی درباره فعالیت‌های راستی‌آزمایی و پایش فعالیت‌ها ذیل برجام و همچنین اجرای توافق‌های پادمانی صحبت کردم. آژانس به راستی‌آزمایی و پایش تعهدات مرتبط با هسته‌ای ایران ذیل برجام ادامه می‌دهد.

فروتا تصریح کرد: ارزیابی نبود مواد و فعالیت‌های هسته‌ای اعلام‌نشده، ادامه دارد. در ارتباط با توافقنامه پادمانی و پروتکل الحاقی، در گفت‌وگوهایم در تهران بر اهمیت همکاری کامل و به هنگام از سوی ایران، تأکید کردم.

وی در پایان تاکید کرد: مهم است که تعاملات ما پیشرفت داشته باشد، از این رو بر لزوم پاسخ فوری ایران به سؤالات آژانس در ارتباط با تکمیل اعلامیه‌های پادمانی ایران، تأکید کردم.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟