به گزارش رکنا ، برخی از منابع آگاه در گفتگو با خبرگزاری اسپوتنیک اعلام کردند که شمار بسیاری از سرکرده‌های تروریست‌های جبهه النصره و جیش العزه در چند روز اخیر خانواده و دارایی‌های خود را از استان‌های ادلب و حومه حماه به سوی مرز‌های ترکیه فرستاده‌اند تا از سوریه فرار کنند.

به گفته این منابع، عملیات ارتش سوریه در حومه حماه و ادلب و آزادسازی شماری از شهرک‌ها و بلندی‌های راهبردی در این مناطق عامل فروپاشی صفوف تروریست‌ها و تشدید تنش و درگیری داخلی در میان آنان شده است.

منابع آگاه همچنین از نشست سرکرده‌های بارز دو گروه تروریستی یکشنبه در مقر تروریست‌های تحریر الشام در شهر ادلب و بروز اختلاف‌های بزرگ میان آنان خبر دادند. گفته شده تروریست‌ها در این نشست یکدیگر را به جاسوسی برای ارتش سوریه متهم کرده و این مسئله را عامل شکست خود و عقب نشینی از مناطق و روستا‌های حومه حماه و ادلب دانسته اند.

از سوی دیگر منابع محلی در استان ادلب اعلام کردند گروهک‌های وابسته به حزب الترکستانی برخی از مواضع خود را در روستا‌های جسرالشغور تقویت کرده اند و مانع ورود تروریست‌های محلی به روستا شده اند. این گروهک‌ها پس از چند عملیات درونی که پس از اعلام آتش بس در این منطقه میان مسلحان چینی، چچنی، اوزبکی و بلژیکی رخ داده بود، بر روستا مسلط شده اند.

ارتش سوریه طی سال‌های گذشته با ایثارگری نیرو‌های مقاومت موفق شده گروه‌های تروریستی تحت حمایت غرب و کشور‌های مرتجع منطقه را متلاشی کند و بخش وسیعی از سرزمین‌های اشغال‌شده را آزاد کند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟