به گزارش رکنا ، رئیس جمهور آمریکا مطابق سنت دولت‌های قبلی آمریکا، تیراندازی‌های مرگبار در اوهایو و تگزاس را به بیماری روانی نسبت داد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا که تا کنون موضع رسمی درباره تیراندازیهای تگزاس و اوهایو نگرفته است طی اظهاراتی علت این تیراندازیها را به بیماران روانی نسبت داد.

ترامپ تاکید کرده است که ما باید جلوی این حوادث را بگیریم.

رئیس جمهور آمریکا همچنین اعلام کرد که درباره این حوادث با پلیس فدرال و همچنین دادستانی کل آمریکا رایزنی کرده است.

این اظهارات ترامپ ر حالی مطرح میشود که وی پیش از این تنها از طریق توئیتر با خانواده های قربانیان ابراز همدردی کرده بود.

دولتهای آمریکا همواره تیراندازیهای مرگباری که توسط آمریکاییهای سفیدپوست انجام می‌شود را به مساله بیماران روانی نسبت می‌دهند و تمایلی به تروریستی خواندن این حوادث ندارند. این درحالیست که، اغلب حوادثی که عوامل آن به سیاه پوستان یا دیگر اقلیتهای دینی مرتبط است را بلافاصله تروریستی اعلام می‌کنند.

طی 48 ساعت گذشته سه تیراندازی مرگبار در ایالتهای تگزاس، اوهایو و شیکاگو رخ داده است.

بامداد یکشنبه تیراندازی در پارکی در شیکاگو 7 مجروح برجا گذاشت.

این حادثه در حالی رخ داد که تیراندازی‌های دیگری نیز در برخی شهرهای دیگر آمریکا انجام شد به طوری‌که تیراندازی شنبه در «ال پاسو» در ایالت «تگزاس» که از سوی یک فرد راستگرای افراطی انجام شد 20 کشته و 24 زخمی برجا گذاشت.

تنها چند ساعت پس از کشتار در تگزاس آمریکا، این بار تیراندازی در شهر «دیتون» اوهایو تعداد زیادی کشته و زخمی برجا گذاشت. در این حادثه نیز 10 نفر از جمله فرد مهاجم کشته و 16 نفر دیگر هم زخمی شدند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟