ناصر ایمانی‌؛ تحلیل‌گر نزدیک به اصولگرایان درباره فرایند انتخابات 98 و حضور لاریجانی در این مارتن سیاسی گفتگو کرده است.

 لاریجانی

بخشی ازحرف‌های ایمانی را بخوانید:

این مساله‌ اختلاف و چند دستگی مساله‌ای است که در هر دو جناح سیاسی وجود دارد. این وضعیت عینا در میان اصلاح‌طلب‌ها هم به وضوح دیده می‌شود که اخبار نشان می‌دهد،‌ اختلافات آنها بیشتر هم است.

درباره آقای لاریجانی و طیف لاریجانی باید به چند نکته اشاره کرد. نکته اول این است که ایشان به دلیل وضع نامطلوب اصلاح‌طلبان در افکار عمومی، تمایلی برای همراهی دوباره با آنها را ندارد و به همین دلیل بازگشت به اصول‌گرایی برای‌شان گزینه محتمل است که البته این باعث ریزش رای‌های طیف لاریجانی خواهد شد.

سه سال پیش اصلاح‌طلبان در لایه‌های مختلف جامعه خیلی مطرح‌تر از الان بودند و به همین دلیل حمایت‌شان از لاریجانی و چند تن از نزدیکانش باعث شد تا‌ آنها رای لازم را برای مجلس‌نشین شدن بیاورند. اگر این دوره همان‌هایی که از لیست امید به مجلس دهم راه یافتند،‌ اگر این بار هم با حمایت جریان اصلاحات وارد صحنه انتخاباتی شوند، حتی امکان دارد، رای نیاورند و با بهارستان خداحافظی کنند.

بنابراین طبیعی است که تمایلی برای ادامه تعامل با آنها نداشته باشند. نکته دوم درباره جریان لاریجانی هم به حساسیت ویژه شخص علی لاریجانی به جریان موسوم به پایداری ربط پیدا می‌‌کند.

در واقع اگر قرار بر همنشینی اصول‌گرایان با پایداری‌چی‌ها باشد، قطعا لاریجانی حاضر به حضور در فهرست اصول‌گرایی نخواهد بود و اگر هم یا اصول‌گراها پایداری را کنار بزنند یا آنها خودشان از اصول‌گرایان جدا شوند، گمان نمی‌کنم علی لاریجانی مشکلی برای پیوستن به شورای وحدت اصول‌گرایان داشته باشد.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟