هزاران نفر در یکی از مناطق شهر«فرانکفورت» واقع در آلمان مجبور شدند به خاطر عملیات خنثی سازی یک بمب برجامانده از جنگ جهانی دوم منطقه را ترک کنند.

مقامات شهر فرانکفورت که به پایتخت مالی آلمان مشهور است، صبح یکشنبه و چند ساعت قبل از شروع عملیات از 16500 نفر از ساکنان منطقه «استند» خواستند تا منازل خود را ترک کنند.

بر اساس این گزارش، با گذشت بیش از 70 سال پس از پایان جنگ جهانی دوم اغلب بمب‌های عمل نکرده در آلمان یافت می‌شود و گاهی اوقات نیاز است برای خنثی سازی آن‌ها منطقه در مقیاس وسیعی تخلیه شود.

این بمب آمریکایی یافت شده در فرانکفورت و در ماه جولای (اواخر خرداد) حین عملیات ساخت و ساز یافت شد و مقامات این شهر تصمیم گرفتند یکشنبه آن را خنثی کند.

این در حالی است که چندی قبل نیز یک بمب برجا مانده از جنگ جهانی دوم در برلین پایتخت آلمان خنثی شد. بنابر گزارش «خبرگزاری آلمان» مقامات آلمانی گفتند که با موفقیت این بمب 100 کیلویی آمریکایی را خنثی کردند.

کارشناسان معتقدند که همچنان حدود سه هزار بمب خنثی نشده تنها در پایتخت آلمان وجود دارد. هر ساله نیز هزاران قطعه منفجر نشده و برجای مانده از بمباران‌های صورت گرفته حین جنگ جهانی دوم در آلمان یافت می‌شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟