رئیس‌جمهور آمریکا گفت او هیچ اطلاعی از بودن مهاجران غیرقانونی که ممکن است برای سازمان ترامپ کار کنند، ندارد. این اظهارات ترامپ در پی انتشار گزارش‌هایی مبنی بر اخراج چندین کارگر مهاجر غیرقانونی از املاک مختلف وی اعلام شد.

ترامپ همچنین گفت او هیچ کنترلی بر روند کسب و کار در سازمان ترامپ ندارد و هر گونه اطلاع داشتن از مشکلات شایع در املاک، اقامتگاه‌ها و هتل‌های خود را رد کرد. رئیس جمهور آمریکا روز جمعه در پاسخ به خبرنگاری که از او پرسید آیا او مطمئن است که هیچ کارگر مهاجر غیرقانونی در املاک بیدمینستر یا دیگر زمین‌های گلف او نیست گفت: من اطلاعی از این موضوع ندارم، زیرا من آنجا را اداره نمی‌کنم.

این اظهارات ترامپ در حالی بیان شد که بیش از ده نفر از مهاجران غیرقانونی که در املاک مختلف ترامپ مشغول به کار بودند و از کار اخراج شده‌اند، با ارسال نامه‌ای به کاخ سفید خواستار تجدیدنظر در خصوص دستور اخراج برخی از آن‌ها از آمریکا شدند. رئیس جمهور آمریکا و کاخ سفید از پاسخ علنی به این نامه خودداری کردند.

ترامپ روز جمعه در پیامی در صفحه توییتر خود نوشت دموکرات‌ها باید قانون پناهندگی را تغییر دهند، اما آن‌ها احتمالا این کار را نمی‌کنند. دونالد ترامپ همچنین گفت بازداشت گسترده مهاجران غیرقانونی برای بازگرداندن آن‌ها به کشورشان «تقریبا به زودی» آغاز خواهد شد. این در حالی است که حامیان مهاجرت در آمریکا وعده دادند هنگام آمدن ماموران مهاجرت «آماده» خواهند بود.

ترامپ ماه گذشته میلادی این عملیات را به تعویق انداخت، زیرا تاریخ برنامه‌ریزی شده برای اجرای آن در مطبوعات فاش شد. اما وی روز دوشنبه گفت بازداشت‌ها بعد از تعطیلات ۴ ژوئیه (روز استقلال آمریکا) انجام خواهد شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟