به گزارش گروه سیاسی رکنا ، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در مراسم تکریم و معارفه مسئول نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه امام رضا (ع) به موقعیت خاص مشهد و استان اشاره و اظهار داشت: مشهد و خراسان با توجه به موقعیت عتبه امام رضا (ع) نه‌ تنها از موقعیت ملی برخوردار است بلکه از یک موقعیت عظیم جهانی در جهان شیعه و جهان ولایتمدار برخوردار است.
وی ادامه داد: در ایام سال 32 میلیون زائر به‌عنوان جریان‌های مختلف اجتماعی در این شهر رفت‌ و آمد دارند که 4 میلیون آنان زائران خارجی هستند، مدیریت این استان با حفظ ارزش‌های انقلاب، نظام و اسلام با این رفت‌ و آمدها و رفتارهای خاص گردشگری کار ساده‌ای نیست.
نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی به تلاش جریان قدرت و ثروت برای ایجاد تغییر هویتی شهر امام رضا(ع) اشاره و بیان کرد: اگر عظمت امام هشتم و هویت این شهر به‌عنوان شهر امام رضا(ع) در تمام فراز و نشیب‌هایی که در برخورد با جریان‌های قدرت و ثروت برای بهره‌برداری از ویژگی‌های گردشگری در سرمایه‌گذار و بهره‌برداری اقتصادی انجام‌گرفته، حفظ شده است با تدبیر و محوریت اقتدار سپاه امام رضا(ع) بوده است.
علم الهدی با بیان این‌که نماینده ولی‌فقیه در سپاه تبلور فرماندهی کل قوا در این نهاد مقدس است، افزود: مدیریت و فرماندهی سپاه در شکلی مدبرانه انجام‌گرفته که نه‌ تنها به‌ عنوان جلودار فعالیت‌های ارزشی، سیبل تهاجمات قرار نگرفته بلکه در همه مسائل و برنامه‌ها، عمدتاً تدبیر در همسوسازی سایر دستگاه‌ها در اجرای پایداری ارزشی بوده است.
وی یادآور شد: سپاه امام رضا(ع) توانسته در همراهی بین دستگاه‌های قضایی، امنیتی و انتظامی در استان نقش ایفا کند؛ آنچه قابل‌توجه است، هماهنگی و همپایی نهاد مقدس حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در 10 سال گذشته با حرکت عظیم مقتدرانه و پرصلابت سپاه امام رضا(ع) است.
علم‌الهدی به خطر وجود جریان تحجر در جامعه اشاره کرد و گفت: جریان تحجر هم تحجر تشکیلاتی و هم تحجر توده‌ای در مشهد وجود داشته که مسئله خطر و آسیب تحجر برای نظام و انقلاب شاید به‌مراتب بیشتر از خطر سکولارسازی جامعه است، در واقع بنیان سکولاریسم در نظام و جامعه ما جریان تحجر است که به تمام ابعاد سکولاریسم در کشور ارزش داده و قداست می‌بخشد.
وی اضافه کرد: در جریان فتنه 88 جریان تحجر به‌طور غیرمستقیم در حمایت از فتنه وارد عرصه شد که پس از اقداماتی که سپاه انجام داد تحجر تشکیلاتی که در دوران فتنه شکل‌گرفته بود برچیده شد و تحجر توده نیز کمرنگ شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟