دیلی استار: مقام امنیتی لبنان برای آزادی نزار زکا راهی تهران شد

به گزارش رکنا به نقل از دیلی استار، رسانه‌های لبنان گزارش دادند سرتیپ عباس ابراهیم، مدیرکل امنیت عمومی لبنان امروز یکشنبه برای تکمیل روند آزادی نزار زکا، شهروند آمریکایی- لبنانی زندانی در ایران راهی تهران شد.
دیلی استار پیشتر مدعی شده بود پس از درخواست میشل عون، رئیس جمهور لبنان و جبران باسیل، وزیر خارجه این کشور برای آزادی نزار زکا، وزارت خارجه لبنان هفته گذشته اعلام کرد تهران با آزادی نزار زکا که از سال ۲۰۱۵ در ایران زندانی بوده، موافقت کرده است.
این پایگاه اینترنتی لبنانی روز گذشته نیز در خبری اعلام کرده بود نزار زکا، تبعه لبنانی-آمریکایی که در ایران به جرم جاسوسی به ۱۰ سال زندانمحکوم شده، تا ۲ روز دیگر وارد بیروت می‌شود.
گزارش این پایگاه لبنانی در خصوص آزادی قریب‌الوقوع این تبعه لبنانی در حالی بیان می‌شود که غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه با بیان اینکه اسم «نزار زکا» در لیست عفو شدگان از سوی رهبر انقلاب وجود ندارد، گفت: درخواست آزادی وی به صورت ویژه بررسی می‌شود.
وی گفت: درخواستی از سوی این متهم و مقامات سیاسی لبنان مبنی بر عفو و آزادی این فرد به دست ما رسیده است که در حال بررسی ویژه این درخواست هستیم.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟