واکنش یک نماینده به اظهارات «روحانی»درباره افزایش اختیارات رئیس جمهور

به گزار گروه سیاسی رکنا ، محمدعلی پورمختار نماینده مردم کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اظهارات اخیر روحانی مبنی بر افزایش اختیارات رئیس جمهور در شرایط فعلی کشور، گفت: اختیارات روحانی از زمان شورای پشتیبانی جنگ بیشتر است زیرا شورای هماهنگی سران سه قوه که رئیس جمهور نیز ریاست آن را برعهده دارد، دارای اختیارات فراوانی است لذا نیازی به افزایش اختیارات وی نیست.
وی افزود:اینکه رئیس‌جمهور از کم اختیاری خود بگوید، پذیرفتنی نیست بلکه رئیس جمهور باید از اختیارات خود به درستی استفاده کنند.
نماینده مردم کبودرآهنگ در مجلس در همین راستا ادامه داد:در حوزه مسائل اقتصادی این اختیارات به رئیس جمهور داده شده است زیرا اولویت کنونی کشور مقابله با جنگ اقتصادی دشمن است.
پورمختار با ابراز اینکه ممکن است رئیس جمهور انتظار افزایش اختیاراتش در مسائلی غیر از اقتصاد را داشته باشد اما باید گفت سایر موضوعات جز اولویت جامعه به حساب نمی‌آید، اضافه کرد: دغدغه اصلی مردم حل مسائل اقتصادی است زیرا در شرایط فعلی دشمن نیز در پی ضربه‌زدن به اقتصاد کشور است.
عضو کمیسیون قضایی مجلس با تاکید بر اینکه هیچ رئیس جمهوری به اندازه آقای روحانی اختیارات ویژه نداشته است، افزود: اظهارات مطرح شده از سوی آقای روحانی مبنی بر کمبود اختیاراتش در کشور برای فرار از پاسخگویی نسبت به عملکردش است.
پورمختار با بیان اینکه هیچ مانعی بر سر راه رئیس جمهور برای تصمیم‌گیری در حوزه اقتصادی وجود ندارد،تصریح کرد: رئیس جمهور درخواست دارد تا اختیارات بیشتری به وی و دولت داده شود؛ اما این در حالی است که رئیس جمهور به‌اندازه کافی اختیار دارد و می‌توانند در حوزه‌های مختلف تصمیم‌گیری کند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟