به گزارش گروه سیاسی رکنا ، به نقل از روابط عمومی سازمان بنتدر، دکتر محمدجواد ظریف هنگام ورود به این بندر گفت: فرصتی ایجاد شد که قبل از سفر به پاکستان، سفری هم به چابهار داشته باشم.
وی تاکید کرد: چابهار به عنوان یکی از مهمترین امکانات کشور برای ترانزیت و ایجاد یک شبکه حمل و نقل بین المللی از یک سو و از طرف دیگر منطقه آزادی است که می تواند به توسعه این منطقه و کشور و همچنین به امنیت و ثبات در افغانستان، پاکستان و جمهوری اسلامی ایران کمک زیادی کند.
وی با بیان اینکه تمام تلاش وزارت امور خارجه بر این است که از فرصت هایی که در این جا هست با کمک شرکای خود در جامعه بین المللی استفاده کند، بر ضرورت توسعه مناطق شرقی کشور تاکید کرد.
آغاز مذاکرات برای افتتاح خط دریایی مسافربری چابهار - کراچی
همزمان، در جریان بازدید وزیر امور خارجه کشورمان از بندر شهید بهشتی اعلام شد که صادرات مازاد گندم ایران به افغانستان صورت می‌پذیرد.
تجهیز بندر چابهار با استفاده از تولیدات داخلی و تداوم توسعه بندر شهید بهشتی با همکاری سرمایه گذاران هندی از دیگر نکات مطرح شده در این بازدید بود.
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در بازدید وزیر امور خارجه کشورمان از بندر چابهار از شروع فعالیت شناور ایرانی در مسیر چابهار-مسقط خبر داد و گفت: مذاکراه برای راه اندازی خط دریایی مسافری چابهار-کراچی آغاز شده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟