به گزارش گروه حوادث کنا ، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته قم که در مصلای قدس این شهر برگزار شد با بیان اینکه یک دهه از ماه مبارک رمضان سپری شده است، اظهار داشت: خوشا به حال آنان که ماه مبارک رمضان را شناختند و در این ماه با خداوند متعال مناجات کردند و تلاوت قرآن داشتند و به فقیران و مستمندان کمک می‌کنند.
وی با بیان اینکه باید حرمت ماه مبارک رمضان را حفظ کنیم، گفت: در گذشته روزه‌خواری در ملأ عام قبح جدی داشت، اما امروز من نگرانم و این نگرانی خود را با تمام وجود ابراز می‌کنم که گاهی مشاهده می‌شود در ماه مبارک رمضان در شهر کریمه اهل بیت (ع) مغازه‌های خورد و خوراک همانند روزهای عادی باز هستند.
دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه کشور افزود: مردم وظیفه امر به معروف و نهی از منکر دارند تا حریم ماه مبارک رمضان شکسته نشود و نیروهای انتظامی و مسئولین نظارتی نیز در این زمینه باید به صورت جدی وارد میدان شوند تا فضای جامعه دینی ما حفظ شود.
وی با بیان اینکه از ۱۵ تا ۲۱ ماه رمضان به نام هفته اکرام ایتام نامگذاری شده است، افزود: باید تلاش کنیم در این شرایط اقتصادی و گرانی‌ها دست نیازمندان و مستمندان را بگیریم که البته همت مردم قم در این زمینه در سال‌های اخیر ستودنی است.
دشمنان از طریق جنگ روانی می‌خواهند به مقاصد خود برسند
آیت الله حسینی بوشهری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره با دیدار مسئولان و کارگزاران نظام با مقام معظم رهبری، اظهار داشت: در این دیدار مطرح شد که دشمنان و استکبار جهانی در عرصه مسائل اقتصادی با تمام ظرفیت خود وارد میدان شدند؛ از طرفی با جنگ روانی در فضای مجازی و غیره می‌خواهد ملت را ناامید کنند و آنها امیدوار هستند که تحریم‌های اعمال شده بر روی ملت ایران تأثیرگذاری داشته باشد تا ملت اتحاد خود را از دست بدهد و به خیابان‌ها بریزند و از این طریق دشمنان به اهداف خود دست یابند.
وی به با اشاره به تیتر یکی از روزنامه‌ها در روزهای گذشته در خصوص ترس از حمله آمریکا به ایران، بیان داشت: برخی از این طریق ترس خود را به جامعه منتقل می‌کنند که با آنها می‌گوئیم که اگر همراهی با انقلاب و رهبری ندارید نباید دل ملت را خالی کنید، البته دشمنان نیز به دنبال جنگ نیستند و از طریق جنگ روانی می‌خواهند مقاصد خود را دنبال کنند.
نایب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بیان داشت: تصور دشمنان این است که اگر ناوهای آمریکایی در منطقه حضور یابند ملت ما عقب نشینی خواهد کرد؛ اما ملت همیشه در صحنه از این گونه جنگ روانی دشمنان هراسی ندارد.
باید بتوانیم تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم
وی به مشکلات اقتصادی کشور نیز اشاره کرد و ابراز داشت: متأسفانه اقتصاد کشور ما وابسته به نفت است که این یک بیماری برای اقتصاد به شمار می‌رود و از طرفی خام‌فروشی نفت نیز از دیگر مشکلات اقتصاد است.
آیت الله حسینی بوشهری بیان داشت: پایین بودن بهره وری، مشکل در نظام بودجه‌ریزی، مصرف بی‌محابا و بی رویه انرژی و عدم توجه به اصل ۴۴قانون اساسی از جمله مشکلاتی است که می‌بایست برای حل آنها چاره اندیشی کرد.
وی تصریح کرد: اکنون که در تحریم‌ها به سر می‌بریم باید بتوانیم این تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم و از این شرایط باید در حداکثر استفاده را داشته باشیم و امروز کشور ما نیازمند حرکت جهادی و انقلابی است و این روحیه می‌تواند کارهای بزرگی در عرصه‌های مختلف از جمله عرصه اقتصاد انجام دهد.
امام جمعه قم بیان داشت: تحقق شعار «ما می‌توانیم» قابل عملیاتی است و اگر به نیروهای جهادی میدان داده شود و موانع از سر راه آنها برداشته شود آنها در عرصه اقتصاد نیز خواهند درخشید.
انتقاد از افزایش دلالی در کشور
وی با انتقاد از افزایش دلالی در کشور گفت: موضوع دلالی باید از کشور رخت ببندد و ما امروز شاهدیم جنسی که از کشاورز خریداری می‌شود توسط چندین دلال قیمت گذاری می‌شود و در نهایت با قیمت چند برابری به دست مشتریان می‌رسد.
آیت الله حسینی بوشهری تصریح کرد: باید جلوی محتکران و خائنان به کشور را گرفت و اقداماتی که این افراد انجام می‌دهند موجب کاهش جنس و همچنین افزایش نجومی قیمت‌ها می‌شود که این امر نشان دهنده عدم نظارت دولت و همچنین دستگاه‌های نظارتی است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟