به گزارش گروه سیاسی رکنا ؛ حمد بن جاسم وزیر امور خارجیه اسبق قطر در توییتی با اشاره به تنش کنونی در منطقه خلیج فارس تاکید کرد: این تنش به رویارویی نظامی نخواهد رسید و هدف دیگری را دنبال می کند.
وی نوشت: به اعتقاد من، تنش کنونی در منطقه خلیج فارس که برخی کشورهای شورای همکاری از آن حمایت می کنند، به وقوع برخورد نظامی گسترده ای با ایران منجر نخواهد شد بلکه در وهله اول هدف از آن بازگرداندن توافق هسته ای به میز مذاکره بین آمریکا و ایران است.
حمد بن جاسم افزود: متاسفانه برخی کشورهای شورای همکاری در رویای وارد کردن شکستی نظامی به ایران به سرمی برند. آنها این رویا را قبل از امضای توافق هسته ای که آمریکا از آن خارج شد، نیز داشتند اما (در نهایت) خود را مجبور دیدند که از این توافق به هنگام امضای آن تمجید کنند، متاسفانه ما صرف طرف ثانوی هستیم که با واکنش عمل می کنیم؛ بدون اینکه دیدگاهی برای مشخص کردن منافع خود داشته باشیم.
وی تصریح کرد: ویران کردن شورای همکاری و از بین بردن آن -آنطور که امروز در جریان است- به نفع دیگران است و منابع کشورهای شورای همکاری را از بین می برد و تنها به نفع کسانی است که می خواهند توافقنامه های جدیدی با ایران امضا کنند، ولی ما برای این توافقنامه ها همانند دفعه اول بر طبل خواهیم نواخت.
بن جاسم نوشت: همانطور که چندین بار گفتم، من با ایران در همه چیز اتفاق نظر ندارم و با غرب هم درخصوص همه چیز اختلاف نظر ندارم، اما منافع قومی کشورهای شورای همکاری و جهان عرب نیز وجود دارد که باید همواره در محاسبات ما مدنظر قرار گیرد و دوستان قبل از دشمنان به آن احترام بگذارند تا اثر گذار باشیم نه اینکه صرفا بر طبل بکوبیم. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟