به گزارش گروه سیاسی رکنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، مکرون رئیس جمهوری فرانسه پیش از نشست اتحادیه اروپا در رومانی به خبرنگاران گفت که توافق هسته ای باید حفظ شود و امضاکنندگان این توافق باید هر کاری می توانند انجام دهند تا تضمین شود جمهوری اسلامی ایران به آن احترام می گذارد.
مکرون در ادامه افزود: ایران باید در این توافق نامه باقی بماند و ما باید هر کاری می توانیم انجام دهیم تا تضمین شود ایران در برجام می ماند.
رئیس جمهوری فرانسه همچنین از توافق هسته ای قدرتهای جهان با ایران به عنوان یک 'توافق خوب' یاد کرد اما در عین حال خاطر نشان کرد که توافق هسته ای باید با دیگر توافق ها در مورد مسئله توسعه برنامه موشکی ایران و نقش ایران در خاورمیانه تکمیل شود.
ساعاتی پیش از اظهارات رییس جمهوری فرانسه اتحادیه اروپا در بیانیه ای اعلام کرد: اعضای این اتحادیه همچنان از توافق هسته ای با ایران حمایت به عمل می آورند اما هر گونه اولتیماتوم را در مورد برجام رد می کنند.
بیانیه افزود : در عین حال ما تعهدات قوی و محکم مان را در قبال برجام یادآور می شویم که در این راستا به تلاش ها برای لغو تحریم ها به نفع مردم ایران اشاره می شود. ما از اعمال دوباره تحریم ها توسط آمریکا علیه ایران به دنبال خروج واشنگتن از توافق هسته ای متاسف هستیم.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟