عبدالرضا رحمانی فضلی پس از پایان بیست و دومین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور در محل وزارت کشور و در جمع خبرنگاران افزود: در جلسه عصر روز گذشته ستاد چند موضوع از جمله آخرین وضعیت تنظیم بازار، قیمت ها در بازار، برخی کالایی که در این چند روز با افزایش قیمت مواجه شدند یا کاهش موجود در بازار، اجاره بها و مسکن، بحث خودرو، شکر، ماکارونی و تن ماهی مورد بحث قرار گرفت.

رحمانی فضلی اظهار داشت: همه دستگاه های متولی در این جلسه حضور داشتند هر کدام موظف بودند که نسبت به کنترل نهایی برای تامین مواد غذایی و کنترل قیمت ها و نظام توزیع توضیحاتی بدهند چون اختلافی بین وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت بود که معتقد هستند به اندازه کافی شکر دارند و توزیع می کنند و لیست در اختیارشان دارند ولی تنظیم بازار نظر متفاوتی دارد.

وی خاطرنشان کرد: قرار شد کمیته ای تشکیل بشود و بررسی کنند آیا در توزیع کردن یا در توزیع به نظام تولید و نظام عرضه و رسیدن به دست مشتری شده یا نشده است قرار شد انجام بشود.

وزیر کشور تاکید کرد: در حوزه عملیات روانی و جنگ رسانه ای که دشمن براه انداخته است به ویژه در روز چهارشنبه که در حوزه سوخت اتفاق افتاد بلافاصله هماهنگی هایی صورت گرفت که با هوشمندی مردم و دعوت به آرامش مساله ای نداشتیم ولی نشان داد که اگر در حوزه رسانه ای بی دقتی کنیم و توجه نداشته باشیم امکان دارد این اتفاق در هر حوزه دیگر هم بیفتد.

رییس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور تصریح کرد: این روزها عملیات روانی و جنگ رسانه ای مرتب از خارج به گونه ای القا می کنند که ضعف مدیریتی، عدم کنترل و نظارت ها به هم مرتبط هستند که خوشبختانه هنوز آثار افزایش تحریم ها و تصمیم هایی که آنها گرفتند در اقتصاد داخلی ما عملیاتی نشده است ولی دشمنان از هر فرصتی استفاده می کنند که ناکارآمدی برخی از مدیران یا کمبودها را مرتبط کنند.

رحمانی فضلی ادامه داد: دستگاه های اجرایی باید ابهام زدایی کنند شایعات را خنثی کنند اطلاعات درست در اختیار مردم قرار بگذارند اگر به مردم اطلاعات درست بدهیم با ما همکاری می کنند.

وی گفت: نماینده قوه قضاییه در این جلسه حضور دارد و خبرهایی که بی استدال و دروغ باشد همه اینها در جلسه مصوب شد که قوه قضاییه برخورد کند در مرحله اول تذکر بدهد اگر تکرار شد برخورد شود.

رحمانی فضلی افزود: همه دستگاه های اجرایی موظف شدند که یک سخنگو داشته باشد هر وقت که رسانه ها تماس گرفتند سخنگو پاسخگو باشد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟