محمدجواد لاریجانی در این دیدار با بیان اینکه ارتفاعات جولان به حول و قوه الهی همانند جنوب لبنان با استراتژی مقاومت آزاد خواهد شد، اظهار کرد: در عین حال باید کشورهای اسلامی و البته همه کشورهای طرفدار حقوق بشر و کرامت انسانی در مقابل این توطئه ایستادگی کنند.
لاریجانی ضمن تاکید بر اینکه اقدام اسرائیل و موضع دولت متجاوز آمریکا نه تنها مغایرت صریح با مجموعه ای از مقررات بین الملل دارد بلکه از لحاظ معیارهای حقوق بشری که دول غربی خود را پرچمدار آن می دانند نیز امری بشدت مردود است.
وی با ابراز نگرانی از اینکه با الحاق جولان به رژیم صهیونیستی هزاران نفر از ساکنان سوری این منطقه تحت فشارهای وسیع صهیونیستی جهت پذیرش هویت جعلی این رژیم آنهم به نحو تضعیف شده همراه با محرومیت های وسیع قرار گرفته اند، اظهار داشتند که چنین اقدامی بر اساس معیارهای بین المللی حتی با مهاجرین هم صورت نمی پذیرد.
دبیر ستاد حقوق بشر تاکید کردند که این یک تهدید بزرگ برای حقوق هزاران نفر از ساکنان منطقه جولان بوده و نبایستی اجازه دهیم که متجاوز جایزه بگیرد.
لاریجانی ابراز امیداری نمود که با همکاری دولت سوریه و سایر کشورهای اسلامی، تحرکات وسیعی در برابر این توطئه صهیونیستی – آمریکایی انجام دهیم.
سفیر سوریه نیز ضمن اهدای سلام های گرم خود و تشکر ویژه از مقام معظم رهبری به علت راهنمایی و روشنگری در شرایط سخت و حمایت های بی دریغ ملت ایران که رمز پیروزی سوریه بر علیه توطئه تروریستی داعش بود، تشکر کرد و افزود: به نظر ما تروریست اعلام کردن نهاد مبارکی مانند سپاه بخشی از استراتژی کلان آمریکایی‌ها در تخاصم با محور مقاومت است و همچنین بیانگر نهایت خشم آنها از شکست بزرگ در منطقه است.
در این ملاقات همچنین زمینه های همکاری وسیع در حوزه علوم و فنون جدید و سایر مسائل بین المللی مورد تاکید قرار گرفت.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟