به گزارش رکنا، روزنامه ساوت چاینا روز دوشنبه گزارش کرد: سازمان ملی هواپیمایی چین دستور داده است تا شرکت های هواپیمایی چین که دهها فروند هواپیمای بوئینگ 737 مکس را در اختیار دارند به منظور بررسی فنی مسائل مربوط به نقص احتمالی این هواپیماها و کنترل سیستم ناوبری، از این نوع هواپیما استفاده نکنند.

روز گذشته در جریان سقوط یک فروند هواپیمای بوئینگ 737 MAX متعلق به خط هوایی اتیوپی 157 نفر از جمله هشت تبعه چینی جان باختند این هواپیما از آدیس آبابا عازم نایروبی بود.

اکتبر گذشته نیز یک فروند هواپیمای بوئینگ 737 در اندونزی به دلیل نقص فنی مشابه سقوط کرد.

کارشناسان معتقد هستند با توجه به اینکه دلیل سقوط این دو هواپیما شبیه هم بوده است احتمال می رود همه هواپیماهای بوئینگ مدل مکس دارای نقص فنی مشابهی باشند.

در همین حال 'لو کانگ' سخنگوی وزارت خارجه چین نیز در کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که دولت چین با خانواده ها و بستگان قربانیان این حادثه همدردی می کند و صمیمانه به آنها تسلیت می گوید.

او گفت: چین امیدوار است مقامات اتیوپی هر چه زودتر دلیل این حادثه را پیدا و اعلام کنند و به موقع روند بررسی را به چین گزارش کنند و به طور مناسبی پیگیری های لازم را انجام دهند.

وی تصریح کرد: وزارت خارجه چین و سفارتخانه چین در اتیوپی پیشرفت روند را پیگیری و با تمام توان به اعضای خانواده های شهروندان چین کمک می کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟