به گزارش رکنا، گلوبال نیوز در گزارشی می‎نویسد: پاکستان در پی دو حمله انتحاری در مرز‌های غربی با ایران و مرز‌های شرقی با هند، در حال حاضر از سوی تهران و دهلی نو با اتهاماتی مبنی بر پناه دادن به تروریست‌ها مواجه شده است.

این گزارش می‎گوید: هر دو کشور ایران و هند درباره پاسخ قدرتمند به تروریست‌ها هشدار داده‌اند.

گلوبال نیوز ضمن اشاره به حمله انتحاری روز پنجشنبه در کشمیر نوشت: در پی این انفجار انتحاری ۴۴ نظامی هندی جان خود را از دست دادند و گروه موسوم به «جیش محمد» مسئولیت این حادثه را بر عهده گرفت.

در بخش دیگری از این گزارش آمده است: در پی حمله انتحاری روز پنجشنبه، «نارندرا مودی»، هشدار داد که هند پاسخ مناسبی به پاکستان که هرگونه دست داشتن در این حمله را انکار می‌کند خواهد داد.

در همین حال دولت هند تعرفه گمرگی بر کالا‌های پاکستانی را تا ۲۰۰ درصد افزایش داد.

وزیر دارایی هند اعلام کرد که دهلی نو در واکنش به حمله تروریستی در کشمیر بر کالا‌های پاکستانی تعرفه گمرگی ۲۰۰ درصدی وضع کرده است.

به گفته وی این تصمیم دولت هند فوراً به اجرا در خواهد آمد.

گلوبال نیوز در بخش دیگری به حادثه تروریستی اخیر در سیستان و بلوچستان اشاره کرده و به نقل از سرلشکر «سید رحیم صفوی»، دستیار ویژه و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا نوشت: چگونه این تروریست‌ها از مرز عبور کرده‌اند و چرا این کشور همسایه به پناهگاه امنی برای تروریست‌ها تبدیل شده است.

عملیات تروریستی مذکور شامگاه چهارشنبه گذشته در جاده خاش- زاهدان توسط خودروی انتحاری تروریست‌های تکفیری صورت پذیرفت که در جریان آن ۲۷ نفر شهید و ۱۳ نفر مجروح شدند.

این پایگاه در پایان همچنین به نقل از «سرلشکر محمد علی جعفری»، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی می‌نویسد: دولت پاکستان که به این تروریست‌ها پناه داده و می‌داند که مخفیگاه آن‌ها کجاست باید در قبال این جنایت پاسخگو باشد.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟