به گزارش رکنا، بابک محبوب علیلو گفت: پنجاه نفر زندانی جرایم غیر عمد در استان آذربایجان شرقی به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی آزاد شدند.

وی افزود: ۳۰ نفر از افراد آزاد شده از محکومین شورا‌های حل اختلاف و ۲۰ نفر جزو محکومین دادگاه‌ها هستند.

علیلو ادامه داد: بدهی این تعداد از زندانیان در مجموع ۲۱ میلیارد تومان بوده است که بخشی از طریق پذیرش اعسار (پرداخت به نحو تقسیط)، مبالغی از طریق گذشت شکات و قسمتی از محل کمک‌های خیرین از قبیل: اداره کل اوقاف استان، شرکت هواپیمایی آتا و ستاد دیه تأمین شده که با پرداخت ۷۰۰ میلیون تومان امروز این تعداد از زندان‌های استان آزاد شدند.

معاون قضایی رییس کل و سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان آذربایجان شرقی اضافه کرد: با احتساب زندانیان آزاد شده از ابتدای سال تا امروز، ۳۴۰ نفر زندانی جرایم غیرعمد مالی آذربایجان شرقی از زندان‌های استان آزاد شده اند که ۳ نفر از آن‌ها زن بوده اند.

وی در پایان گفت: در حال حاضر ۵۸۸ نفر از محکومین مالی جرایم غیرعمد که در اجرای ماده ۳ قانون نحوه اجرای محکومیت‌های مالی محبوس شده اند در زندان‌های استان آذربایجان شرقی در انتظار مساعدت و کمک خیرین می‌باشند و مجموع بدهی این تعداد از محکومین ۲۰۰ میلیارد تومان است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟