به گزارش رکنا، «حسن نوروزی» در خصوص بودجه قضایی کشور در لایحه بودجه سال آتی اظهارداشت: هنوز این بخش از لایحه در این کمیسیون مورد بحث قرار نگرفته است، اما نظام قضایی کشور به بودجه خاص نیاز دارد.

وی افزود: باید نسبت به حقوق قضات توجه کنیم، همچنین در خصوص شوراهای حل اختلاف این موضوع را در نظر داشته باشیم که درآمد آنها به خودشان بازگردد و حداقل حقوقی برای اعضای این شوراها در نظر گرفته شود.

نماینده مردم بهارستان و رباط کریم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وضعیت زندان های کشور اسف بار است؛ در بودجه 98 باید توجه خاصی به امور زندان ها و زندانیان داشته باشیم برای مثال اگر برای یک زندانی روزانه پنج هزار تومان هزینه در نظر گرفته می شود باید این میزان در لایحه بودجه 98 تا حدودی افزایش یابد.

نوروزی با یادآوری کمبود ساختمان دادسراها و دادگاه ها در بسیاری از نقاط کشور گفت: در بسیاری از شهرستان ها، هنوز ساختمان دادگاه ها و دادسراها، استیجاری است؛ به نظر می رسد در کنار توجه به اولویت های خاصی که برای بودجه 98 مورد تاکید است؛ ضروری است که به این مسائل در حوزه های مختلف از جمله حوزه قضایی توجه شود.

رییس جمهوری چهارم دی ماه، لایحه بودجه 98 را به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد؛ لایحه بودجه همان روز در اختیار کمیسیون های تخصصی مجلس قرار گفت.

کمیسیون های تخصصی 15 روز وقت دارند، لایحه بودجه را بررسی و نظرات خود را به کمیسیون تلفیق بودجه ارائه دهند. بررسی لایحه بودجه سال 98 کل کشور از روز شنبه 27 بهمن ماه در مجلس شورای اسلامی آغاز می شود.اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

آیا این خبر مفید بود؟