خبر ویژه :

سیاسی کدخبر: 443028 ارسال پرینت 6

رکنا: رییس جمهوری تروریسم اقتصادی را به معنای وحشت آفرینی در اقتصاد یک کشور و ایجاد ترس در دیگر کشورها جهت ممانعت از تجارت و سرمایه‌گذاری تحلیل کرد و تکید کرد:خروج آمریکا از بر جام نمونه بارزی از تروریسم اقتصادی است.

به گزارش رکنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی، صبح امروز (شنبه) طی سخنانی در کنفرانس روسای مجالس شش کشور در تهران برای مقابله با تروریسم با اشاره به این که جهان شاهد چالش‌های سخت و پیچیده‌ای اعم از تغییر آب و هوا، بحران های اقتصادی، توسعه نیافتگی، تجاوز Rape و جنگ، فقر و گرسنگی، یک جانبه گرایی وافراط گرایی و تروریسم است، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران به عنوان بزرگترین قربانی تروریسم تاکنون متحمل خسارات جانی و مالی سنگینی شده است.

وی همچنین با اشاره به حوادث Accidents تروریستی از جمله انفجار دفتر نخست وزیری، شهادت 72 تن از نمایندگان مجلس و دولتمردان در سال 60 ، شهادت 17 هزار نفر از مردم عادی طی 40 سال گذشته توسط تروریست‌هایی که در حال‌ حاضر در اروپا و آمریکا تحت حمایت دولت های غربی هستند، گفت‌: در سال‌های اخیر دانشمندان هسته ای ایران توسط عوامل تروریستی دولت های بیگانه به شهادت رسیده اند. حمله داعش ISIS به مجلس شورای اسلامی و حوادث تروریستی اخیر اهواز و چابهار نمونه دیگری از اقدامات تروریستی علیه کشورمان است، اما این حوادث کوچکترین خللی در عزم دولت ایران و مردم برای مبارزه با اشکال تروریسم وارد نکرده و نمی‌کند.

رییس جمهور در ادامه خاطر نشان کرد: امنیت ابعاد گسترده تری نسبت به گذشته دارد و شامل امنیت اقتصادی ، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و روانی جامعه می‌شود.اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهیداخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها