وی روز پنجشنبه طی سخنانی در دوازدهمین مجمع عمومی حزب مؤتلفه اسلامی با بیان این‌که «امروز حزب دیگر معنای گذشته خود را ندارد»، اظهار کرد: در عصر حاضر حزب، سازوکاری است که در تشکیل قوا و انتخابات نقش آفرین است و می‌تواند تغییر ایجاد کند. وی اظهار کرد: یک حزب در عین حال که خود باید بینش سیاسی داشته باشد، توانایی روشن ساختن جامعه را هم باید داشته باشد. احزاب نباید موسمی باشند و تنها برای مدت انتخابات تعریف شوند و در نهایت این‌که حزب باید رسانه‌ای باشد چون حزب بدون رسانه همانند سرباز بدون سلاح است.

واکنش حبیبی به سخنان حجاریان درباره دولت روحانی

محمدنبی حبیبی، دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی هم در این مجمع در واکنش به سخنان سعید حجاریان در نقد دولت حسن روحانی، گفت: جالب است که حالا بخش مهمی از جریان اصلاح‌طلبی از مدتی پیش به نمک نشناسی نسبت به آقای رئیس جمهور پرداخته‌اند و با نگاه به انتخابات آینده در مواردی از آقای روحانی تبّری هم می‌جویند.

وی با بیان این‌که «شرایط خاص مدیریتی در قوه مجریه و پس از آن در قوه مقننه در طول چهار سال گذشته، تأثیر خاص خود را بر فضای سیاسی جامعه و رویکرد حزب گذاشته است»، اظهار کرد: تحزب در این دوره با محدودیت‌های متعدد مواجه بود و رسالت ایجاد انسجام و اتحاد نیروهای انقلابی و ارزشی و حضور سازمان یافته آنها در صحنه‌های متعدد، بسی دشوارتر شده بود.

وی همچنین با بیان این‌که «تیم اقتصادی دولت تاکنون عملکرد مطلوبی نداشته است»، اظهار کرد: با تقدیر از نقاط قوت دولت در اداره امور کشور چنانچه تجدید نظر اساسی در ترکیب این تیم و برخی از مبانی سیستمی اقتصاد به عمل نیاید، مشکلات اقتصادی مردم افزایش پیدا خواهد کرد و موضوع مهم در این میان غیر از ترکیب تیم اقتصادی دولت، نوع باور آنان است که به نظر ما ایرادات مهمی به آن وارد است.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در بخش دیگری از سخنانش تأکید کرد: توسعه شبکه‌های مجازی بدون نظارت لازم و بدون جلوگیری از سوء استفاده نااهلان و نامحرمان از این رسانه گسترده قطعاً زیان‌آور است و باید نگرانی خانواده‌های ایرانی و آسیب دیدن نهاد خانواده را در این زمینه مورد توجه قرار داد و برنامه مداوم و مناسب برای آن داشت.اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

 

آیا این خبر مفید بود؟