آیت الله موحدی کرمانی، امام جمعه موقت تهران، طی سخنانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران اظهار داشت: در زمان غیبت امام زمان اگر حکومت اسلامی تشکیل نشود هر فقیه عادلی نائب امام زمان است و اگر حکومت اسلامی تشکیل شد حاکم آن امام زمان است. ولی در زمان غیبت اراده فرموده تا یک نفر را به عنوان نماینده انتخاب کند که امروز رهبر انقلاب نائب بر حق امام زمان است.

وی افزود: امام زمان حکومت را بر محور اسلام اداره می‌کند، رهبر انقلاب نیز امروز چنین می‌کنند. سران قوا باید مطیع رهبر انقلاب باشند و برنامه‌هایشان زیر نظر رهبری باشد. همچنین تبین سیاست‌های کلی نظام بر عهده نائب امام زمان یعنی رهبر انقلاب است.

خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه خداوند اراده فرموده تا مستضعفان را بر جهان حاکم کند، اظهار داشت: شرط این یاری خداوند آن است که مستضعفان در میدان دفاع از حق حضور داشته باشند و در مقابل مستکبران بایستند.

آیت الله موحدی کرمانی با اشاره به موضوع یمن گفت: مسئله یمن مسئله آزمون جامعه بشری است که سالهای متمادی دم از دفاع حقوق بشر می‌زند. امروز مردم یمن مردانه ایستاده است و از مطالبات به حق خود دفاع می‌کند. این در حالی است که آمریکایی‌های ایران را به ارسال موشک به یمن متهم می‌کنند ولی باید به آنها گفت شما طوری یمن را محاصره کردید که نمی‌توان کمک‌های ابتدایی به آنها رساند، چگونه می‌شود که به مردم یمن موشک داد؟ دستگاه دیپلماسی ما باید نقش فعال‌تری در موضوع یمن بازی کند و صدا و سیما هم باید صدای مردم یمن را به جامعه بشری برساند.

وی با اشاره به مطرح شدن موضوع افزایش 20 درصدی حقوق کارمندان در سال 98 از سوی دولت تصریح کرد: این موضوع باید بر محور عدل و انصاف اجرا شود و کارمندان و کارگران در اولویت این مضوع قرار گیرند. اینطور نباشد که عده‌ای با چند میلیون اضافه حقوق روبرو شوند و عده‌ای تنها چندصد هزار تومان اضافه حقوق داشته باشند.

اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

 

آیا این خبر مفید بود؟