به گزارش رکنا، ژنرال کنت مک‌کنزی مدیر ستاد مشترک ارتش آمریکا به کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا نسبت به خروج سریع نیروهای آمریکایی از افغانستان هشدار داد و اظهار داشت که ایجاد نیرویی در افغانستان که قادر به دفاع از این کشور باشد معلوم نیست چقدر زمان خواهد برد.

مک‌کنزی که گزینه جایگزینی ژنرال «جوزف ووتل» به عنوان رئیس ستاد مرکزی ارتش آمریکا است در ادامه گفت: جنگ افغانستان در بن‌بست قرار دارد و آمریکا و متحدان این کشور باید به کمک‌ها ادامه دهند و برای جنگ با طالبان نیروهای جدیدی را جذب و آموزش دهند.

سناتور «بن پترس» عضو کمیته نیروی مسلح سنا نیز درباره عدم پیشرفت در افغانستان و راه‌حل مک‌کنزی برای حل این موضوع تاکید کرد: 17 سال است که در افغانستان حضور داریم، 17 سال زمان طولانی است، چه اقدام متفاوتی را قرار است انجام دهیم که در 17 سال گذشته انجام نداده‌ایم؟

مک‌کنزی اظهار داشت: اکنون افغانستان در نظر دارد تا امنیت مناطق شهری و پر جمعیت را تامین کرده و کنترل مناطق دورافتاده و مناطقی که بطور پراکنده در کنترل مخالفان مسلح هستند را به منازعان واگذار کند.

این در حالی است که پیش از این دولت افغانستان طرح عقب‌نشینی از مناطق دورافتاده و واگذاری آن به مخالفان را تکذیب کرده بود.

ترامپ نیز ماه گذشته از تمایل خود برای ادامه حمایت از جنگ افغانستان سخن گفت و تاکید کرد که «گفت‌وگوهای بسیار قوی» این کشور برای برقراری صلح در افغانستان جریان دارد.

در عین حال نیز رئیس جمهور آمریکا تصریح کرد که شاید گفت‌وگوها موفقیت‌آمیز نباشد.اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

آیا این خبر مفید بود؟