به گزارش رکنا، نشست خبری مشترک عیسی امینی رییس کانون وکلای دادگستری مرکز و مرتضی شهبازی‌نیا رییس اتحادیه سراسری کانون وکلای دادگستری ایران ( اسکودا) صبح امروز – سه شنبه - برگزار شد.

امینی در ابتدای این نشست گفت: ما در اولین، نشست خبری قول داده بودیم که مشارکت را به حداکثر برسانیم و باید ببینیم که به این هدف رسیده‌ایم یا خیر. دومین محوری که دنبال کردیم همکاری با رسانه‌ها است چون نهادهای مردمی پشتشان به مردم گرم است و ما به کمک رسانه‌ها توانستیم از این نهاد مدنی دفاع کنیم.

وی افزود: این دوره هم حداکثر حمایت را دیدیم. ما دیدم که دارد در بسیاری از برنامه‌های صدا و سیما به حقوق مدنی حمله می‌شود، اما ما شفافیت را مورد توجه قرار دادیم. شاید نهاد مدنی بزرگترین ناظرش خود مردم است و تشکیل ندادن جلسه غیرعلنی که مطلقا انجام نشد خیلی مهم است. گفت‌وگوهای ما آزادی Freedom مشروط بعضی افراد را در پی داشت. ما شاخه‌ای از جناح‌های سیاسی نیستیم. تلاش کردیم از تفکر جناحی دوری کنیم.

رییس کانون وکلای دادگستری مرکز با اشاره به اینکه جامعه وکالت با وحدت با تمام هجمه‌ها مبارزه کرد، گفت: بعضی فکر می‌کنند اگر به نهاد مدنی حمله کنند به نفعشان می‌شود. ما این دفاع را در چارچوب قانون Law اساسی می‌خواهیم انجام دهیم. جامعه وکالت به شیر نفت و بیت‌المال وصل نیست و هزینه‌ای هم به پای دولت ایجاد نمی‌کند اما از هر وکیل هشتصد هزار تومان دریافت می‌شود.

امینی با بیان اینکه در طول فعالیت خود هیچگاه در مقام انفعال و حمله در نیامدیم، ما با استناد به قانون می‌توانیم از خود دفاع کنیم. جامعه وکالت دغدغه نظام نیست بلکه همراه نظام است و به خصوص حقوق ملت را دفاع می‌کند. بزرگترین یاور ما رسانه‌ها هستند چون رسانه بزرگترین کانال ارتباطی ما با مردم است.اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

آیا این خبر مفید بود؟