به گزارش رکنا، آلکساندر ووسیچ رئیس جمهور صربستان پس از گفتگوی تلفنی با امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه گفت: ماکرون خواسته است تا سفرش به صربستان چند هفته به تاخیر بیفتد.

بر اساس این گزارش، ماکرون قرار بود برای یک دیدار دو روزه از صربستان و مذاکره درباره روابط بین بلگراد و کوزوو و ادای احترام به سربازان کشته شده در جنگ جهانی اول، روز چهارشنبه به صربستان سفر کند.

رئیس جمهور صربستان در جمع خبرنگاران افزود: ماکرون خواستار آن شده است که به دلیل شرایط فعلی کشورش، سفر آتی وی به صربستان چند هفته به تاخیر بیافتد.

ماکرون با اعتراضات گسترده مردمی در مخالفت با افزایش قیمت سوخت و رشد هزینه های زندگی روبرو شده است.

ماکرون یکشنبه به نخست وزیر دستور داد تا با رهبران سیاسی و تظاهرات کنندگان مذاکره کند. ظاهرا ماکرون از مواضع سختگیرانه قبلی خود در قبال اعتراضات خشونت آمیز اخیر این کشور عقب نشینی کرده و به دنبال راهی برای پایان دادن به اعتراضات سراسری است.

پاریس طی روزهای اخیر شاهد بدترین ناآرامی ها از سال 1968 میلادی بوده است. تظاهرات کنندگان و معترضان اقدام به آتش زدن ده ها دستگاه خودرو کرده اند و تعداد زیادی از فروشگاه ها غارت شده و به خانه ها و فروشگاه های لوکس خسارات زیادی وارد شده است.اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

آیا این خبر مفید بود؟