به گزارش رکنا، دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین روز چهارشنبه در گزارشی نوشت: رئیس جمهوری روسیه قانون Law فدرال «تصویب توافقنامه ایجاد محدوده آزاد تجاری میان اتحادیه اقتصادی اوراسیا و کشورهای عضو آن از یک طرف و جمهوری اسلامی ایران از سوی دیگر» را امضا کرد.

در گزارش یادآوری شده است: این قانون فدرال روز 15 ماه نوامبر (24 آبان) در مجلس دومای روسیه و روز 23 ماه نوامبر (دوم آذر) در شورای فدراسیون تایید شده بود.

این سند برای تسهیل تجارت کالا میان طرف های توافقنامه و ایجاد پایه و اساس برای تاسیس محدوده آزاد تجاری و نیز حمایت از همکاری های اقتصادی و بازرگانی بین آنها هدف گیری شده است.

گفتنی است ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا موافقتنامه موقت ایجاد محدوده آزاد تجاری را روز 27 اردیبهشت ماه در آستانه پایتخت قزاقستان امضا کردند.

«تیگران سرکیسیان» رئیس کمیسیون اقتصادی اوراسیا گفت: در توافقنامه با ایران، فهرست کالاهایی که تعرفه های تجاری متقابل کاهش می یابد، قید شده است.

وی افزود: حجم تجارت میان ایران و کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا در سال 2017 میلادی به 2.7 میلیارد دلار رسیده است.

سرکیسیان ادامه داد که اتحادیه اقتصادی اوراسیا و ایران می توانند پس از سه سال، قرارداد دایمی منطقه آزاد تجاری امضا کنند.اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

آیا این خبر مفید بود؟