به گزارش رکنا به نقل از روابط عمومی بازداشتگاه اوین، در ابتدای این بازدید ضمن جلسه ای با حضور محبی مدیرکل زندانهای استان تهران، امیری اصفهانی معاون دادستان کل کشور، حجتی پور معاون سازمان زندانهای کشور، چهارمحالی مدیر بازداشتگاه اوین و جمعی از مسئولین قوه قضائیه توضیحاتی درخصوص فعالیت‌ها و اقدامات صورت گرفته در حوزه های مختلف زندانبانی، تکریم ارباب رجوع و حقوق شهروندی در زندانهای کشور و بازداشتگاه اوین به حاضرین در جلسه ارائه شد.

محبی با خوش آمدگویی به میهمانان گفت: سازمان زندانهای کشور با شعار زندانبانی اسلامی، انسانی و ایرانی، از ابتدای پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، به مددجویان بدون در نظر داشتن جنسیت، ملیت و قومیت در چارچوب وظایف خدمت رسانی می‌کند. ما به عنوان متولیان بخش تربیت زندانیان بر این باوریم که فردی که به زندان‌ها وارد می شود، در طی گذران حبس قبل از بازگشت به جامعه، احساس و بهبود روحیه شرافتمندانه را در خودش تقویت کرده باشد.

وی در بخشی از سخنانش خاطرنشان کرد که کلیه مراسم مذهبی مسلمانان، مسیحیان و دیگر مذاهب رسمی کشور به طور مرتب در تمامی زندان‌های استان برگزار می شود.

آرتور داوتیان دادستان کل کشور ارمنستان نیز در این جلسه با تشکر از میهمان نوازی خوب ایرانیان اظهارکرد: در سالهای اخیر در کشور ما تغییرات اساسی در زندانها و مراکز تربیتی انجام شده و به طور مرتب این اصلاحات در جهت حفظ منافع زندانیان و کسانی که دست تقدیر آنها را به زندان Prison کشانده در حال تکمیل است.

وی ادامه داد: برای کسی که با حکم دادگاه محکوم به رفتن به زندان است، مهمترین رکن زندگی یعنی آزادی Freedom او سلب شده و در اینجا وظیفه دولتهاست که در جهت دفاع از آزادی های دیگر آنها مانند آزادی داشتن سلامتی، یاد گرفتن کار و… قدم بردارند.

در ادامه میهمانان از قسمت‌های مختلف بازداشتگاه از جمله کارگاه خیاطی، زورخانه قاسم ابن الحسن(ع)، اماکن ورزشی، کتابخانه، کلاسهای آموزشی و کارگاه های اشتغال زندانیان دیده و از نزدیک نحوه نگهداری مددجویان و چگونگی گذران اوقات آنان را مشاهده کردند.

اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

آیا این خبر مفید بود؟