خبر ویژه :

سیاسی جهان کدخبر: 434504 ارسال پرینت 1

رکنا: هزاران فلسطینی ساکن نوار غزه پس از اقامه نماز عصر روز جمعه از مناطق مختلف برای شرکت در تظاهرات بزرگ بازگشت راهی نواحی مرزی شدند.

سی و سومین جمعه تظاهرات بزرگ بازگشت در نوار مرزی غزه تحت عنوان "وعده شوم را به شکست خواهیم کشاند" برگزار شد.

مرکز اطلاع رسانی فلسطین گزارش داد، هیئت عالی ملی برگزاری تظاهرات بازگشت و شکستن محاصره صبح روز جمعه طی فراخوانی عموم فلسطینیان ساکن نوار غزه را به شرکت در تظاهرات تحت عنوان جمعه "وعده شوم را به شکست خواهیم کشاند" دعوت کرد.

این هیئت تاکید کرد که تظاهرات بازگشت تا تحقق تمامی اهدافش و در راس آن محاصره غزه و معامله قرن ادامه خواهد داشت.

نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی تظاهرات کنندگان فلسطینی را سرکوب و اقدام به شلیک گلوله و گاز اشک آور به سمت آنان کردند که طی آن یک فلسطینی به شهادت رسیده و ۱۴۶ نفر دیگر زخمی شدند.

تظاهرات این هفته به مراتب نسبت به هفته‌های گذشته آرام‌تر برگزار شد.

این در حالی است که اخبار منتشر شده در رسانه‌ها از پیشرفت مذاکرات برای آرام‌سازی اوضاع در نوار غزه حکایت دارد. با این حال گروه‌های فلسطینی تاکید کرده‌اند که اگر رژیم صهیونیستی به تعهداتش در رابطه با شکستن محاصره غزه و بهبود اوضاع انسانی این منطقه پایبند نباشد، با شدت بیشتری تظاهرات بازگشت را ادامه خواهند داد.

این تظاهرات از ۳۰ مارس گذشته آغاز شده است و تاکنون ۲۳۴ نفر طی آن به شهادت رسیده و بیش از ۲۴۵۰۰ نفر دیگر نیز زخمی شدند.اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهیداخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند