لوئیس فراخان رئیس جنبش امت اسلام آمریکا پیش از ظهر امروز پنجشنبه 17 آبان ماه در نشستی خبری که در محل پرس تی وی برگزار شد؛ طی اظهاراتی ضمن ابراز خرسندی از حضور در ایران، از مقام معظم رهبری قدردانی کرد.

وی که سفری به قم داشته و با آیت الله مکارم شیرازی دیدار کرده از مهمان نوازی مردم ایران تشکر کرد.

فراخان از رسانه های تحت امر رژیم صهیونیستی به خاطر نادیده انگاشتن واقعیات درباره وی و تحریف واقعیات انتقاد کرد.

این فعال مدنی آمریکا ادامه داد: شیطان Evil چهره اسلام، مسیحیت و یهودیت را خدشه دار کرده و به این خاطر حضرت مهدی (عج) باید بیاید تا چهره واقعی شیطان را برملا و بار دیگر دین و مذهب را تطهیر کند و ما انسانها با مودت در کنار هم زندگی کنند.

رئیس بزرگ ترین جامعه مسلمانان آمریکا اضافه کرد: جهان اسلام نیاز به فرآیندی دارد که باعث شود اختلافات را کنار گذاشته و با وحدت در کنار هم در قالب یک جامعه زندگی کنیم که شیطان نتواند به ما صدمه برساند.

فراخان جنبش امت اسلام گفت: من در مقطعی در ایران حضور دارم که برادران و خواهران به خاطر غضب رئیس جمهور و دولت آمریکا و اعمال تحریم های ظالمانه مورد هجمه قرار گرفته اند.

وی با اشاره به توافق برجام و تاکید همه نهادهای ناظر مبنی بر پایبندی ایران به این توافق، اظهار کرد: گفتند به ایران میلیاردها دلار را می دهند ولی چنین نکردند. ایران به تعهدات خود رد برجام پایبند بود، ولی آمریکا متعهد نبود و با آمدن ترامپ Trump از این توافق خارج شد. امروز هم که ترامپ سخت ترین تحریم ها را علیه ایران اعمال کرده است.

فراخان درباره انتقادهای وارد شده به وی به خاطر سفر به ایران گفت: از من می پرسند چرا اینجا هستی؟ چون خانواده من اینجاست و من در آمریکا متولد شدم، اما شهروند دنیا هستم. من به همه ایرانیان می گویم که این یک آزمایش الهی است و اگر مقاوم باشیم، شامل نعمت خدا خواهیم شد. چطور جرات می کنید، با من حرف بزنید. آمریکا متعلق به من بوده و عرق و خون ما آمریکا را به وجود آورده است، من تسلیم نخواهم شد و به آمریکا باز می گردم و این حقیقت را برای آنها بازگو خواهم کرد.

رئیس جنبش امت اسلام در پاسخ به سوالی مبنی بر آنچه در یمن رخ می دهد افزود: حقیقت بهترین مدافع در برابر ظلم است. ما باید همیشه پیرو حقیقت باشیم و بگوییم. اگر بترسیم و بخاطر حقیقت بمیریم، نباید از اقداماتی که علیه ما می شود نباید گله کنیم. جنگ یمن، جنایت Crime علیه بشریت است. همچنین اتفاقات رخ داده علیه مسلمانان روهینگیا و همچنین آزار و اذیت مسلمانان چین همه جنایت علیه انسانیت و بشریت است. ما نباید انتظار داشته باشیم دیگران کاری برای ما انجام دهند، باید با این آزار و اذیتها مقابله کنیم.

وی به قدرت رسانه ها برای انتشار واقعیت تاکید کرد و افزود: اگر رسانه واقعیت را نگوید، چه سودی خواهد داشت؟

لوئیس فراخان با شاره به سیاست خارجی آمریکا در خاورمیانه عنوان کرد: وقتی شما اعتیاد به مواد مخدر Drugs دارید هرکاری می کنید تا به نیاز اعتیادتان پاسخ دهید. خاورمیانه بسیار غنی از منابع نفتی است و کشورهای بزرگ صنعتی به این منابع نیاز دارند و آمریکا و انگلیس و بقیه به دنبال دسترسی به این منابع و دستیابی به منافعشان در این زمینه بودند.

وی به کودتای 28 مرداد با همکاری سیا اشاره کرد و افزود: مصدق به دنبال ملی کردن نفت ایران بود و کشور من در این زمینه دست به دامان توطئه شد و توطئه‌ای از سوی سیا انجام و مصدق برکنار و شاه جایگزین آن شد. مالکیت نفت از طریق شاه به دست غربی‌ها افتاد و شاه و ملازمانش ثروتمند بودند و مردم ایران در فقر زندگی می‌کردند. کسانی که این شرایط را دوست نداشتند مورد آزار و اذیت قرار گرفته یا کشته شدند و یکی از آنها حضرت امام خمینی بود.به خاطر این نارضایتی امام خمینی تبعید و پس از آن هم انقلاب ایران پیروز شد.

رئیس جنبش امت اسلام آمریکا با اشاره به دعوت ترامپ از عربستان برای گردهم آوردن کشورهای اهل سنت در ریاض، خاطرنشان کرد: وقتی تصاویر ترامپ از جلسات در ریاض را مشاهده می‌کردید هواپیمای جنگی، سلاح و انواع تجهیزات نظامی وجود داشت و 110 میلیارد دلار به عربستان فروخت و رئیس جمهور آمریکا با هدفی زهرآلود به دنبال ایجاد تفرقه بود و گفت شما باید این سلاح‌ها را علیه ایران به کار ببرید و باعث شد یک کشور مسلمان را از دیگر کشورها جدا کند.خواندنی های رکنا را در اینستاگرام دنبال کنید

آیا این خبر مفید بود؟