به نقل از خبرگزاری آناتولی، ناتان سیلز -- هماهنگ کننده وزارت امور خارجه آمریکا در امور مبارزه با تروریسم -- و عادل الجبیر، وزیر امور خارجه عربستان سعودی در دیدار با هم تازه ترین رویدادهای منطقه خاورمیانه و مبارزه با تروریسم را بررسی کردند.

سفر ناتان سیلز به عربستان دومین دیدار یک مقام ارشد آمریکایی به ریاض از زمان آغاز بحران مربوط به قتل Murder جمال خاشقجی، روزنامه نگار سعودی در داخل کنسولگری عربستان در استانبول ترکیه است.

بر اساس گزارش منابع خبری، ناتان سیلز روز چهارشنبه در ریاض با عادل الجبیر دیدار کرد. در این دیدار مهمترین مسائل و رویدادها در منطقه خاورمیانه و ادامه همکاری میان واشنگتن و ریاض در زمینه مبارزه با تروریسم مورد بررسی قرار گرفت.

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در اواسط ماه اکتبر با سفر به ریاض با مقامات عربستان درباره قتل جمال خاشقجی گفتگو کرده بود. چهار روز پس از سفر پمپئو به ریاض مقامات سعودی به قتل خاشقجی در کنسولگری این کشور در استانبول اعتراف کردند. مقامات عربستان سعودی در تاریخ 20 نوامبر، به قتل جمال خاشقجی در داخل کنسولگری اذغان و ادعا کردند این اتفاق در حین مشاجره و درگیری در کسنولگری رخ داد.خواندنی های رکنا را در اینستاگرام دنبال کنید

آیا این خبر مفید بود؟