ساعاتی پس از مشاجره شدید میان جیم آگوستا خبرنگار شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان و دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، کاخ سفید مجوز این خبرنگار را به حالت تعلیق در آورد.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، دیروز (چهارشنبه) پس از مشخص شدن نتایج انتخابات کنگره در یک نشست خبری در کاخ سفید شرکت کرد.

ترامپ که از شکست جمهوری خواهان در انتخابات مجلس نمایندگان آمریکا به شدت عصبانی بود، پرسش‌های خبرنگاران را تاب نیاورد و عصبانیت خود را بر سر آن‌ها خالی کرد.

رئیس جمهور آمریکا که در این نشست خبری یک جا بند نمی‌شد و از فرط عصبانیت مدام قدم می‌زد، پس از چندین بار طفره رفتن از پاسخ دادن به سؤال «جیم آکوستا»، گزارشگر شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان درباره سیاست مهاجرتی دولت آمریکا و همچنین ادعای دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ این کشور، در نهایت نتوانست خشم خود را کنترل کند و آشکارا به او توهین کرد.

ترامپ خطاب به خبرنگار سی‌ان‌ان گفت: «سی‌ان‌ان باید از اینکه خبرنگار "بی ادب و وحشتناکی" مثل تو دارد، شرمنده باشد. تو نباید برای سی. ان. ان کار کنی. او سپس از این خبرنگار خواست میکروفون خودش را زمین بگذارد و دیگر از او سؤال نپرسد. این در حالی است که یکی از کارکنان کاخ سفید سعی کرد میکروفون را از دست آکوستا بگیرد.»

رئیس جمهور آمریکا که به شدت خشمگین بود، در برابر چند خبرنگار دیگر هم لحن بسیار بدی به کار برد و حتی به یکی از آن‌ها با عصبانیت گفت: «بنشین! به تو می‌گویم بنشین. تو را صدا نزدم.»خواندنی های رکنا را در اینستاگرام دنبال کنید

*خبرنگاران جوان

آیا این خبر مفید بود؟