بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در نشست روسای احزاب تشکیل‌دهنده دولت ائتلافی این کشور از پیش‌نویس قانون Lawاعدام execution اسرای فلسطینیان متهم به کشتار یهودیان حمایت کرد.
نشست مذکور دیروز به درخواست نفتالی بنت وزیر آموزش این کشور برگزار شد. نتانیاهو هنوز در این باره اظهارنظر علنی نداشته است. 
کانال یک اسرائیل دیشب اعلام کرد که کمیته پارلمان این کشور به زودی گفتگو در این زمینه را آغاز خواهد کرد. روسای احزاب حاضر در دولت ائتلافی اسرائیل با تصویب این قانون موافقت کرده‌اند.
قانون مذکور همواره یکی از مسائل مورد مناقشه اعضای دولت ائتلافی اسرائیل بوده است. حزب «اسرائیل خانه ما» این لایحه را ارائه، اما رهبران حزب « خانه یهودی» با آن مخالفت کرده اند.
اجرای حکم اعدام در قانون اساسی اسرائیل وجود ندارد. پیش‌نویس‌های ارائه شده به کنیست این کشور، برای تایید نهایی و تبدیل به قانون اجرایی نیاز به تصویب در سه قرائت دارد.
دولت فلسطین اعلام کرده که بیش از 6500 شهروند این کشور از جمله 300 کودک، 62 زن و 11 نماینده مجلس در زندان‌های اسرائیل به‌سر می‌برند. 450 تن از آنان تحت عنوان «بازداشت‌ اداری» و بدون هیچ تفهیم اتهام یا محاکمه‎ای زندانی Prisonerهستند.خواندنی های رکنا را در اینستاگرام دنبال کنید

 

آیا این خبر مفید بود؟