سرجیو ماتارلا، رئیس جمهور ایتالیا در صدمین سالروز پایان جنگ جهانب اول همچنین تاریخ یهودی‌ستیزی اروپا را یادآوری کرد و به جوانان تاکید کرد تا تجربه‌های این درگیری را به یاد داشته باشند و برای همزیستی مسالمت‌آمیز تلاش کنند.

رئیس‌جمهوری ایتالیا یکشنبه تاکید کرد: جشن گرفتن پایان این جنگ در کنار یکدیگر و تقدیر از کشته‌شدگان به طور مشترک، نشان می‌دهد که ما ایجاد دوستی و همکاری را ترجیح می‌دهیم.

این مراسم بخشی از برنامه‌های یک هفته‌ای برای یکصدمین سالروز پایان جنگ جهانی اول (۱۱ نوامبر) است. بیش از ۶۰ تن از سران کشورها و دولت‌ها، شامل دونالد ترامپ Trump و ولادیمیر پوتین، احتمالا در این مراسم بین‌المللی در پاریس شرکت خواهند کرد. امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه از یکشنبه شب تور شش روزه به میدان‌های نبرد جنگ جهانی اول در شرق کشورش را آغاز کرده است. از جمله همراهان او، همسرش و فرانک والتر اشتاینمایر، رئیس‌جمهوری آلمان هستند.

در همین حال رئیس‌جمهوری ایتالیا از جوانان درخواست کرد تا یاد قربانیان جنگ را گرامی بدارند و آن را راهی برای تحکیم آزادی Freedom و هماهنگی به عنوان انتخاب‌های غیرقابل بازگشت برای اروپایی‌ها بدانند.خواندنی های رکنا را در اینستاگرام دنبال کنید

 

آیا این خبر مفید بود؟