به گزارش رکنا به نقل از واشنگتن پست، یک دیپلمات سعودی در این روزنامه آمریکایی نوشت: «واقعیت این است که بن سلمان بار‌ها گفته که می‌خواهد شاهد خاورمیانه‌ای متفاوت باشد و آن‌گونه که فلسطینی‌ها انتظار داشتند، با آن‌ها همدل نبوده است.»

این دیپلمات گفت: «از منظر اسرائیل، بن سلمان برای مقاصدشان مناسب است، وی با تهدید دانستن ایران، به تل‌آویو احساس امنیت بیشتری داده است.»

دیپلمات سعودی گفت، با این حال، مقامات آمریکا و رژیم صهیونیستی در پی قتل Murder جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار و منتقد ربوده شده‌ی آل سعود در کنسولگری عربستان در استانبول ترکیه از اینکه محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان ماموریت خود در عادی سازی روابط رژیم اشغالگر قدس با دیگر کشورهای عربی را به انجام برساند، نگرانند.

مقام سعودی افزود بن سلمان که قرار بود در این طرح نقش داشته باشد، اکنون با توجه به آنچه برای خاشقجی پیش آمده، دست‌هایش نسبت به گذشته بسته است. او اکنون دیگر نمی‌تواند بار سنگینی که انتظار می‌رفت در این قضیه (معامله قرن) بر دوش کشد، حمل کند.

مقام سعودی گفت: «تمام گام‌هایی که امروز برداشته می‌شوند، بالاخص بین کشور‌های خلیج (فارس) و اسرائیل، نمی‌توانستند بدون حمایت سعودی‌ها شکل بگیرند. و عربستان برای بهبود روابط بین عمان، امارات و بحرین با اسرائیل چراغ سبز نشان داده است. »خواندنی های رکنا را در اینستاگرام دنبال کنید

 

آیا این خبر مفید بود؟